Tipsport liga - 26. kolo: Nitra v šlágri zdolala Košice, prehra Banskej Bystrice

BRATISLAVA - Derby súboj Zvolena s Banskou Bystricou vyhrali domáci 2:0, keď rozhodli dvomi gólmi ešte v prvej tretine. Už tretie zaváhanie lídra tabuľky v krátkom čase však nedokázali využiť Košičania, ktorí prehrali na ľade majstrovskej Nitry 2:3. Bystrica si tak udržala tesný dvojbodový náskok na čele, pričom Nitra znížila stratu na Košičanov na 5 bodov.

V nedeľňajšom 26. kole Tipsport ligy však bodovali naplno obaja nováčikovia. Liptovský Mikuláš zvíťazil v Trenčíne 3:0 a Nové Zámky v Martine 4:3. Tímy na deviatej a desiatej priečke sa bodovo vyrovnali, keďže Poprad prehral v Žiline 1:2 po samostatných nájazdoch.

Kapitán majstrovskej Nitry Branislav Mezei

NITRA - KOŠICE 3:2
Hokejisti HK Nitra sa tešili v nedeľu pred svojimi fanúšikmi zo zisku troch cenných bodov, keď v rámci 26. kola Tipsport ligy 2016/2017 zdolali v šlágri HC Košice tesne 3:2. Nitrania získali rozhodujúci náskok už v úvode duelu, keď po góloch legionárov Milama a Blackwatera vyhrávali v 7. min 2:0. Na začiatku druhej tretiny síce znížil Suja, ale pred druhou sirénou vrátil tímu spod Zobora dvojgólové vedenie Bajtek. V tretej tretine sa strelecky presadil už len hosťujúci Bicek v 55. min, ale v zostávajúcom čase si nitrianski hráči už nenechali vziať víťazstvo. Nitra zostala v tabuľke tretia, ale svoj odstup na druhé Košice stiahla na 5 bodov.
HK Nitra - HC Košice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
2. Milam (Blackwater, Marek Slovák), 7. Blackwater (Milam), 39. Bajtek (Krištof, J. Štefanka) - 22. Suja (L. Nagy, Deyl), 55. Bicek (Suja, M. Bartánus)
Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše Marek Slovák 5+DKZ - Lukáš Matejka 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mrkva, Úlehla - Stanzel, Tvrdoň, 2787 divákov
Nitra:
Michal Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, F. Kuzma, Pupák, P. König - Blackwater, Marek Slovák, Macík - D. König, Krištof, J. Štefanka - Bajtek, L. Paukovček, H. Ručkay - Piačka, Ondrušek, Šille - S. Chalupa
Košice: Habal - Vašíček, Deyl, E. Šedivý, M. Dudáš, Šmach, L. Matejka, I. Jankovič - L. Nagy, Suja, Bicek - J. Milý, Boltun, Hričina - Tibor Varga, R. Hruška, M. Bartánus - P. Bartoš, T. Klíma

MARTIN - NOVÉ ZÁMKY 3:4
Hokejisti Martina na vlastnom ľade neuspeli, keď podľahli hráčom Nových Zámkov 3:4 v nedeľňajšom zápase 26. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci počas duelu trikrát viedli, ich góly strelili Michal Murček, Róbert Varga a Sergej Korostin. Nováčikovi súťaže však vyšla tretia tretina, v ktorej dosiahol víťazný gól Fredrik Sandgren. Dvoma zásahmi sa prezentoval Matej Paulovič, jedenkrát presne zamieril Michal Hudec. Martin prehral druhý zápas za sebou.
MHC Martin - HC Nové Zámky 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
6. Murček (Korostin, Pokrivčák), 21. R. Varga (Pacalaj), 33. Korostin (Pokrivčák) - 19. M. Paulovič (Fábry), 26. M. Hudec (Čaládi), 44. M. Paulovič (Mäkinen, Kytnár), 53. Sandgren (Pitule, V. Čížek)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Krajčík, Junek, 1555 divákov
Martin:
Ch. Pavlas - Pulli, Pacalaj, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, Michalčin - P. Koyš, Heizer, R. Varga - Surovka, Galamboš, Markovič - Pokrivčák, Murček, Korostin - Dírer, A. Jurášek, Poliaček
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Maier - Bahenský, Brabenec, Saarinen - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - Čaládi, M. Hudec, Pitule - Lelkeš, Dominik Rehák, J. Tibenský

TRENČÍN - LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 0:3
Súboj tabuľkových susedov HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš vyznel v nedeľňajšom 26. kole hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 v prospech hostí, ktorí si spod hradu Matúša Čáka odniesli tri body za víťazstvo 3:0. O ich zisku rozhodli v 14. min, keď v priebehu 10 sekúnd zásluhou Sukeľa a Róberta Hunu dvakrát prekonali Kuteja a ten sa vzápätí porúčal z bránky Dukly. Liptáci, ktorí v tretej tretine poistili svoju výhru gólom Kadlubiaka, preskočili Trenčanov v tabuľke a posunuli sa na 5. miesto.
HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
14. M. Sukeľ (M. Uram, T. Nádašdi), 14. Róbert Huna, 51. Kadlubiak (Róbert Huna)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Martin Cibák (Liptovský Mikuláš) OT 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gegáň, Vyšný, 1685 divákov
Trenčín:
Kutej (14. Chábera) - Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, J. Danko, Hatala, Šefčík, Ďurkech - Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora - Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay - R. Dlouhý, Šimun, Síkela - D. Novák, J. Švec, Briestenský
Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, Makovský, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Uhrík, Cibák, Števuliak - Kabáč, Stümpel, Brezniak

ZVOLEN - BANSKÁ BYSTRICA 2:0
Líder najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HC ‘05 iClinic Banská Bystrica prehral tretí duel v sérii. V nedeľu ťahal za kratší koniec v pohronskom derby na ľade rivala HKM Zvolen, ktorý v stretnutí 26. kola Tipsport ligy 2016/2017 zvíťazil 2:0. O všetkom sa rozhodlo už v I. tretine v priebehu dvoch minút. Najskôr Klhůfek premenil samostatný nájazd a potom Zuzin zblízka poslal puk do banskobystrickej bránky. Zvolenčania sú po cennom triumfe v tabuľke na 6. mieste.
HKM Zvolen - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
17. Klhůfek (Valenta, Hraško), 19. Zuzin (Puliš)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen, Stano - Orolín, Korba, 2100 divákov
Zvolen:
S. Baroš - Valenta, Hraško, D. Krejči, M. Novák, Plechanov, M. Ivan, Dubeň - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Zuzin, Puliš, L. Novák - Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga - Šimíček, Jakubík, S. Petráš
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, Róth, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Belluš, M. Češík, Matoušek - Truchno, Sarault, R. Tománek

ŽILINA - POPRAD 2:1 po samostatných nájazdoch
MsHK Doxxbet Žilina - HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
38. Denis Rehák (Marek Hovorka, L. Handlovský), rozhodujúci sam. nájazd Švihálek - 55. Lapšanský (Chaloupka)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Lukáš Handlovský (Žilina) OT 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Valach - Rojík, M. Kollár, 575 divákov
Žilina:
T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž - E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, Matis
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Suchý, A. Ježek, Dinda, Kurali, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Kroták - Vašaš, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, B. Rapáč

HK Orange 20    20 2 0 0 0 0 18 20:82 6
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.