Šláger Extraligy juniorov v sobotu pre Trenčín, v nedeľu pre tím SR 18

Oliver Giertl z tímu SR 18. Foto ľjStriedačka SR 18, v popredí Oliver Giertl, foto ľj

BRATISLAVA(SZĽH) - Šlágrom víkendu v Extralige juniorov bol súboj v Trenčíne, kde Dukla hostila v zápasoch 5. a 6. kola nadstavbovej časti skupiny A (o 1.- 6. miesto) tím SR 18. V sobotu rozhodli domáci výborným záverom, keď vedenie mladých reprezentantov z 83. sekundy vyrovnali až v 53. minúte a potom pridali ešte dva góly. V ďalších dvoch zápasoch soboty sa tešili z víťazstva hostia z Nitry a Popradu, v nedeľu im to však hostitelia Slovan Bratislava resp. HC ´05 Banská Bystrica vrátili. To isté sa podarilo aj zverencom  Norberta Javorčíka, ktorí zdolali Duklu 6:2, keď im vyšiel najmä úvod druhej tretiny, v ktom v krátkom  slede strelili tri góly.

Nadstavbová skupina A (o 1. - 6. miesto) - 5. kolo:

Dukla Trenčín – Slovensko „18“ 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 53. D. Novák (Božík, E. Smolka), 57. Berák (D. Novák), 60. Berák (E. Smolka, S. Šefčík) – 2. P. Halama (O. Okuliar).
Vylúčenia 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, strely na bránu: 32:28 (13:10, 7:10, 12:8). Rozhodovali: Müllner – P. Šefčík, Gegáň, 238 divákov

Dukla Trenčín: Kostelný – Matej Ilenčík, Ďurkech, Adam Themár, S. Šefčík, Božík, Birás, Balaj – D. Novák, E. Smolka, Berák – Trudman, K. Kováčik, Kukuča – A. Šiška, R. Jakubec, Škvarka – Hulman.
SR 18: Sklenár – A. Žiak, A. Šimurda, Dužek, Pupák, Boldižár, Nahálka, M. Bučko, D. Demo – Fafrák, Giertl, Martin Majerík – O. Okuliar, P. Halama, A. Liška – Džugan, R. Szabo, Miškovec – P. Regenda, M. Havrila, Stacho

Ďalšie výsledky 5. kola - skupina A: HC Slovan Bratislava -  MMHK Nitra 2:3, HK ´05 Banská Bystrica - HK ŠKP Poprad 2:4, skupina B (o 7. - 13. miesto): HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:1, MHKM Skalica - HC Košice 5:3, HC Topoľčany - HK Spišská Nová Ves 1:2, MsHKM Žilina voľno

Nadstavbová skupina A (o 1. - 6. miesto) - 6. kolo:

Dukla Trenčín - Slovensko "18" - 2:6 (0:0, 2:4, 0:2)

Góly: 28. K. Kováčik (Trudman, Thémar), 37. Jakubec (Thémar, Kukuča) - 21. Liška, 26. Miškovec, 27. Pupák (Bučko, Havrila), 40. Havrila (Regenda, Žiak), 43. Halama (Liška, Šimurda), 59. Okuliar (Žiak, Šimurda)

Vylúčenia 9:9, navyše Jakubec po 10 min. napadnutie zozadu - Havrila 10 min. údery, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, strely  na bránku 24:36. Rozhodovali: Krist - Krajčík, P. Tvrdoň, 165 divákov-

Ďalšie výsledky 6. kola - skupina A: HC Slovan Bratislava -  MMHK Nitra 4:2, HK ´05 Banská Bystrica - HK ŠKP Poprad 4:1, skupina B (o 7. - 13. miesto): MsHKM Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:1, MHKM Skalica - HK Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení, HC Topoľčany -  HC Košice 1:7, HKM Zvolen voľno

Poradie v skupine A po 6. kole: 1. Trenčín 6, 2. SR 18 6, 3. Slovan 9, 4. Poprad 9, 5. Nitra 7, 6. Banská Bystrica 5. Skupina B: 1. Zvolen 14 (7 záp.), 2. Žilina 13 (7), 3. Košice 11 (7), 4. Skalica 11 (5), 5. Spišská Nová Ves 7 (7), 6. Topoľčany 6 (5), 7. Liptovský Mikuláš 4 (6)