Slováci zdolali na MS v sledge hokeji Veľkú Britániu a budú hrať o bronz

TOMAKOMAI - Slovenskí hokejisti na sánkach dosiahli prvé víťazstvo na turnaji B-divízii majstrovstiev sveta v japonskom Tomakomai. Po dni voľna v piatkovom stretnutí, ich treťom na podujatí, zdolali Britov 1:0. O výsledku rozhodla akcia zo záveru prvej tretiny. Kapitán Peter Štít po vhadzovaní v strednom pásme potiahol puk popri mantineli až za bránku súpera, našiel Miloša Večereka ten bez väčších problémov prekonal trošku dezorientovaného gólmana. Aktívnou hrou potom Slováci udržali vedenie až do konca stretnutia. V druhej tretine dokonca dosiahli aj druhý presný zápas, ale rozhodcovia ho pre posunutú konštrukciu bránky neuznali
Už pred piatkovým súbojom bolo isté, že Miroslava Drába si po skončení základnej časti zahrajú o konečné tretie miesto, ktoré rozhodne o treťom účastníkovi kvalifikačného turnaja pre zimné paralympijské hry v Pjongčangu 2018. V sobotu o 3.00 h SEČ si dajú repete s výberom Veľkej Británie. Vo finále sa stretnú Česi s domácimi Japoncami, prvý vzájomný duel zatiaľ nezdolaných tímov je na programe už v piatok na záver celej základnej časti o 9.30 h SEČ.
Výsledok - MS B-divízie v hokeji na sánkach - piatok:
Slovensko - Veľká Británia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól:
15. Večerek
Ďalší program Slovákov v B-divízii na MS v Japonsku (začiatky zápasov sú v SEČ):
3. 12.:
zápas o 3. miesto: Slovensko - Veľká Británia (3.00), finále: Česko - Japonsko (6.30)