Nečakané zakopnutie SR 18 doma v dueli so Spišiakmi

Brankár Spišiakov Filip Surák kryl 59 zo 63 striel SR 18, foto Peter  JesenskýBrankár Spišiakov Filip Surák kryl 59 zo 63 striel SR 18, foto Peter  Jesenský

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov nečakane zakopla v sobotňajšom stretnutí 7. kola extraligy juniorov, keď na domácom ľade v Liptovskom Mikuláši podľahla poslednému celku tabuľky HK Spišská Nová Ves 4:5 po predĺžení. Príčinu prehry jasne vystihuje fakt, že víťazní Spišiaci, ktorí dosiahli v nadstavbe prvé víťazstvo v riadnom čase, prehrali na strely 22:63... Zaujímavosťou bolo, že viac než polovica gólov - päť - padla z presiloviek, aj víťazný z hokejky Knížku 53 sekúnd pred koncom predĺženia. "Osemnástke" zabrala tentoraz  len jediná formácia vedená Bjalončíkom, ktorá "vyrobila"  všetky štyri góly.

Šláger sa hral v Bratislave, kde na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Dukla Trenčín v dramatickom zápase zdolala lídra Slovan Bratislava 4:3 a prebojovala sa na čelo tabuľky s trojbodovým  náskokom. Belasí pritom viedli v 7. minúte 2:0.

Extraliga juniorov -nadstavbová časť družstiev na 1. - 6. mieste - 7. kolo (na ZŠ v L. Mikuláši):

HC ´05 Banská Bystrica - MsHKM Žilina 6:3 (2:1, 1:2, 0:3), HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

SR 18 - HK Spišská Nová Ves 4:5 po predĺžení (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 25. Bjalončík (R. Václav), 35. Hedera (Bjaločík, Vybíral), 37. R. Václav ( (Bjaločík, Vybíral), 49. R. Václav ( (Bjaločík, Vybíral) - 10. Faith, 38. Ludányi, 47. Ondov, 51. Zwick, 65. Knížka

Vylúčenia 6:6, navyše M. Mikloš (SNV) 10 min. napadnutie,  presilovky 2:3, oslabenia 0:0, strely 63:22. Rozhodovali: Valach - Holienka, S. Jakubec, 78 divákov.

Zostava SR 18: Sklenár - Krempaský, Hedera, M. Ivan,  Hílek, Rajnoha, Forrai, Žiak, Maňák - R. Václav, Bjalončík, Vybíral - Marcinek, Šmída, Smolka- Vítek, Havrila, Liška - Múčka, Urbánek, Regenda

Peter Mikula (tréner SR 18): "Od rána som mal nepríjemný pocit v súvislosti s týmto zápasom. Vyvolávala ho  skúsenosť s prístupom hráčov k stretnutiam pred odchodom na výcvikový tábor a následne na reprezentačnú akciu. Žiaľ sa to potvrdilo, chýbalo chcenie, túžba po víťazstve, dravosť vystriedala opatrnosť, jednoducho len odohrať zápas a dosť. Keď sa k tomu pridružila naša nemohúcnosť v koncovke, bola hanba na svete. Strelecká početnosť bola zdrvujúca, ale zakončenie nedôsledné, nepremieňanie aj tých najvyloženejších šancí pomaly hlodalo psychiku až sme sa dopracovali k tomuto výsledku. Mladíci sa budú musieť veľmi vážne zamyslieť nad podobným prístupom."