Aktuality

Výťažok z dražby dresov UMB Hockey Teamu pomôže detským pacientom

Najdrahší z týchto dresov UMB Teamu vydražili za 300 eur, foto Dana StrakováNajdrahší z týchto dresov UMB Teamu vydražili za 300 eur, foto Priekopník


BANSKÁ BYSTRICA - Symbolický šek v hodnote 1235 eur odovzdali na pôde Rektorátu Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici zástupcovia UMB Hockey Teamu a rektor UMB Občianskemu združeniu (OZ) Svetielko nádeje - centru pomoci detskej onkológie pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici. Tlačovú agentúru SITA informovala vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB Dana Straková.

Rektor UMB poďakoval všetkým, čo sa zapojili do dražby špeciálnej edície dresov, v ktorých hokejisti UMB Hockey Teamu odohrali víťazný ligový zápas s UK Praha. Stretnutie sa hralo 13. marca na netradičnom podujatí "Zo školy na zimák - Univerzitný deň pracovných príležitostí". „Som hrdý nielen na výsledky nášho hokejového tímu na ľadovej ploche a ich opätovné výborné umiestnenie v Európskej univerzitnej hokejovej lige, ale aj na pridanú hodnotu celej myšlienky, s ktorou naši hokejisti šport a reprezentáciu univerzity spojili. Veľmi oceňujem ich odhodlanie pomáhať. Som rád, že tento rok zostane vyzbieraná suma v našom regióne a aspoň trochu pomôže tým najmenším, pacientom s onkologickým alebo iným nevyliečiteľným ochorením,“ dodal rektor UMB Vladimír Hiadlovský.
 

Lukáš Opáth

V apríli 2017 hokejový tím navštívil deti priamo na oddelení DFNsP v Banskej Bystrici. Všetci hráči sa utvrdili v tom, že ich rozhodnutie odohrať zápas pre Svetielko nádeje bolo správne. „Dražba dresov a jeden odohraný charitatívny ligový zápas sú iba začiatkom našej podpory OZ Svetielko nádeje. Náš tím chce a bude hrať pre toto občianske združenie, a tak logo a slogan "Hráme pre Svetielko nádeje" ponesú od ďalšej hokejovej sezóny všetci hráči na svojich dresoch. Chceme pomáhať a šíriť povedomie nielen o tomto občianskom združení a ľuďoch, ktorí za ním stoja, ale aj o statočných deťoch, ktoré deň čo deň hrajú svoj vlastný zápas o zdravie,“ dodal športový riaditeľ a hlavný tréner UMB Hockey Teamu Lukáš Opáth.

Občianskemu združeniu Svetielko nádeje - centrum pomoci detskej onkológie pri DFNsP v Banskej Bystrici sa za 15 rokov svojej činnosti podarilo uskutočniť viaceré projekty, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu života detských onkologických pacientov a ich rodín. Okrem iného zriadili a prevádzkujú detský mobilný hospic, pomáhajú nevyliečiteľne chorým deťom v domácom prostredí, prevádzkujú bezplatnú prepravnú službu pre onkologických detských pacientov, ktorí cestujú do nemocnice v Banskej Bystrici na vyšetrenia a potom späť domov. Svoju činnosť a projekty zabezpečuje občianske združenie výhradne z darov verejnosti, grantov a asignácií dane z príjmu. „Sme nesmierne vďační, že sa hokejisti z UMB Hockey Teamu a Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici rozhodli pomôcť našim malým pacientom a ich rodinám. Finančné prostriedky využijeme na plnenie projektov v prospech našich detí,“ uviedol predseda OZ Svetielko nádeje Pavel Bician.
 

06.06.2017 | Zdroj: SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri