Aktuality

V Nitre pokračuje útočník Juraj Šiška, novým prírastkom je Matej Paulovič

Švéd  Hagg  naváža Slováka Pauloviča v zápase MS 20 o bronz na vlastného brankára, foto SITA/APNová posila Nitry, Matej Paulovič je bronzový medailista z MS hráčov do 20 rokov, foto SITA/AP

NITRA - Hokejový klub HK Nitra sa v stredu dohodol na nových zmluvách s dvoma útočníkmi. Vedenie úradujúceho vicemajstra predĺžilo spoluprácu s 21-ročným Jurajom Šiškom, novou tvárou pod Zoborom bude o rok starší Matej Paulovič. "Juro Šiška je naším stále perspektívnym odchovancom klubu, ktorý už má za sebou aj solídne kariérne úspechy. Maťo Paulovič je zasa Topoľčanec, tiež ho vnímame ako hráča z regiónu. Je to dobre stavaný pravák s hokejovým talentom a potenciálom. Navyše Topoľčanci vždy odviedli Nitre dobré služby. Naďalej chceme mať v kádri hráčov, ktorí budú mať ku klubu bližší vzťah,“ povedal pre klubový web prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Šiška odohral v minulej sezóne 33 zápasov v KHL za bratislavský Slovan a ďalších 22 pridal už v drese Nitry. V KHL mal bilanciu 1 gól a 3 asistencie, v Nitre 3 góly a 7 asistencii. Paulovič si obliekal v uplynulom ročníku dres Nových Zámkov a nazbieral 12 presných zásahov a rovnaký počet asistencií. Tri góly strelil v play-off počas štvrťfinále do siete neskoršieho majstra Banskej Bystrice. Ako dorastenec a junior hrával vo Švédsku. Bol členom bronzového tímu SR "20" na majstrovstvách sveta 2015.

17.05.2017 | Zdroj: SITA, pj
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri