V Ženeve tesná prehra Nitry po dobrom výkone

Tímy Servette Ženeva a HK Nitra pred úvodným buly, foto servettgenfTímy Servette Ženeva a HK Nitra pred úvodným buly, foto servettegenf

LE SENTIER - Hokejisti HK Nitra prehrali v stredu 3:4 po predĺžení s hráčmi švajčiarskeho klubu Servette Ženeva. Nitra si nedokázala udržať vedenie 3:1 po prvej tretine vďaka gólom Henricha Ručkaya, Anthonyho Lucianiho a Michala Krištofa. O triumfe Servette rozhodol v 65. min Adam Hasani. Ďalší prípravný zápas odohrá Nitra 11. augusta o 18.00 h proti Langnau.

Výsledok stredajšieho stretnutia účastníka hokejovej Tipsport ligy 2017/2018:

Servette Ženeva (Švaj.) - HK Nitra 4:3 po predĺžení (1:3, 0:0, 2:0 - 1:0)

Hokejisti Nitry v úvodnom zápase turnaja vo Švajčiarsku vyrukovali na svojho súpera aktívnym hokejom a v prvej tretine jasne dominovali. Potvrdili to aj troma peknými gólmi, keď najprv v presilovej hre z pravého kruhu namieril presne Ručkay, ktorému streleckú pozíciu pripravil Kováčik. Ten istý hráč zakrátko namazal Lucianimu a kanadský útočník si krásnou bombou otvoril strelecký účet v Nitre. Krátko pred koncom prvej tretiny potiahol brejkovú akciu Krištof, šikovným tandemom vyzval k zakončeniu Pauloviča, ktorý zaznamenal svoj prvý nitriansky gól. Súper zo Ženevy nakoniec strelil svoj prvý gól krátko pred koncom prvej tretiny, keď v presilovej hre zapadla za Hartzella strela Tommerensa. Nitra bola lepším tímom aj v druhej tretine, na jej konci rozhodcovia neuznali gól na 4:1 Blackwaterovi napriek tomu, že presný zásah padol zarovno so sirénou. V tretej tretine súper zo Ženevy zlepšil svoj výkon, v začiatku tretiny sa presadil po peknej akcii Šimek. Nitrania vzdorovali takmer dokonca, no sériu zvláštnych oslabení nakoniec neustáli.  Ženeva hrala v záverečných minútach 4-minútovú presilovú hru piatich proti trom, následne v predĺžení presilovku o jedného muža, čo využila na dva góly a skóre v predĺžení otočila. Nitra napriek výbornému výkonu nakoniec odišla zo zápasu porazená, keď podľa Servette Ženeva 3:4 po predĺžení.

Góly: 20. Tommernes, 42. Šimek, 59. Rod, 65. Hasani - 14. Ručkay, 16. Luciani, 19. Krištof

Servette Ženeva: Bays – Tomernnes, Vukovic, Jacquement, Fransson, Petschenig,Mercier, Douay,Simons – Rubin,Traber,Maillard – Holdener,Heinimann,Richard - Riat,Rod,Hasani - Romy,Simek,Schweri

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei,Kováčik,Pupák,Korím,Versteeg – Luciani,Blackwater,Tvrdoň – Štumpf,Krištof,Paulovič – Kutálek,Šiška,Ručkay – Cope,Šille,Friedmann

Andrej Kmeč (tréner HK): "Hrali sme dobre. Plnili sme všetky pokyny. Škoda však záveru. Na konci sme sa nevyhli faulom a zaváhaniam. Komplikovali sme situáciu tým, že sme zbytočne predlžovali striedania. Na medzinárodnej úrovni sa píska všetko, čo sa dnes potvrdilo. Aj keď na konci sme viacerým verdiktom vôbec nerozumeli. Som však rád, že sme sa súperovi medzinárodnej úrovne vyrovnali korčuliarsky a boli sme v niektorých momentoch lepší. Je na čom stavať, no je aj čo zlepšovať.“

Matej Paulovič:  "V úvode sme hrali naozaj výborne. Potom prišli oslabenia troch proti piatim a nakoniec sme výsledok stratil. Čo sa týka gólu, videl som, že sa rodí prečíslenie dvoch proti jednému, podporil som to ako tretí hráč. Mišo Krištof mi výborne puk posunul a ja som dobre trafil.  Výkon arbitrov v závere nechcem ani komentovať."