Chicago prišlo o výhru 6,4 s pred treťou sirénou, Paul Stastny 1+3

NEW YORK - Hokejisti Chicaga stratili takmer vyhraný zápas a v sobotňajšom druhom stretnutí 1. kola play-off o Stanleyho pohár prehrali v St. Louis 3:4 po predĺžení. Blues vedú v sérii Západnej konferencie hranej na štyri víťazstvá 2:0. Blackhawks prehrávali po prvej dvadsaťminútovke 0:2, potom však dokázali otočiť na 3:2. Domácim Blues sa podarilo vyrovnať až 6,4 sekundy pred koncom zásluhou Vladimira Tarasenka, ktorý sa presadil počas power-play spojenej s presilovkou po vylúčení Brenta Seabrooka (za hrubý zákrok nakapitána BAckesa 5+DKZ).

Strela obrancu Jackmana (nie je na snímke) prekĺzla v predĺžení za chrbát brankára Chicaga Crawforda, foto SITA/APStrela obrancu Jackmana (nie je na snímke) prekĺzla v predĺžení za chrbát brankára Chicaga Crawforda

V 66. min pred bránkou tienil Maxim Lapierre a strela Barreta Jackmana prešla popod betóny Coreyho Crawforda. Obaja Slováci v drese Chicaga Michal Handzuš a Marián Hossa mali v štatistikách mínusový bod, Hossa bol s ôsmimi streleckými pokusmi najaktívnejším hráčom súboja. Handzuš podal výborný výkon, ku ktorému pridal aj úspešnosť na buly.

Radosť opôr Colorada Semiona Varlamova a Paula Stastneho po víťazstve nad Minnesotou, foto SITA/APRadosť opôr Colora Semiona Varlamova a Paula Stastneho po víťazstve nad Minnesotou

Hrdinom stretnutia medzi Coloradom a Minnesotou bola Paul Stastny. Syn legendy slovenského hokeja Petra Štastného sa pri výhre 4:2 podieľal na všetkých štyroch góloch svojho tímu, keď raz skóroval a trikrát asistoval. Hráči Avalanche vyhrávajú v sérii 2:0. Až druhé predĺženie rozuzlilo zápletku súboja vo Východnej konferencii, v ktorom Pittsburgh nezužitkoval vedenie 3:1 po úvodnej tretine a napokon podľahol Columbusu 3:4, keď rozhodujúci gól strelil v 82. min Matt Calvert. Jeho zásluhou je stav série vyrovnaný 1:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí 1. kola play-off Stanleyho pohára v hokeji:
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis - Chicago 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0) - stav série: 2:0
Góly: 8. Porter (Leopold, Shattenkirk), 20. Shattenkirk (J. Schwartz, Sobotka), 60. Tarasenko (Pietrangelo, Shattenkirk), 66. Jackman (Polák, Sobotka) - 38. Keith (Versteeg, Seabrook), 45. Seabrook (Saad, Oduya), 47. Rozsíval (Saad)
Michal Handzuš odohral 17:00 min, mal 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 21:41 min, mal 1 mínusový bod a 8 streleckých pokusov

Colorado - Minnesota 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) - stav série 2:0
Góly: 7. MacKinnon (Paul Stastny, Holden), 23. Landeskog (MacKinnon, Paul Stastny), 32. Landeskog (Paul Stastny, MacKinnon), 60. Paul Stastny - 5. Cole (Koivu, Suter), 59. Scandella (Koivu, Parise)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Pittsburgh - Columbus 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 1:1
Góly: 4. Gibbons (Niskanen, Crosby), 5. Gibbons (Martin, Orpik), 18. Niskanen (Martin, Crosby) - 6. Johansen (Savard, Murray), 28. Calvert (Anisimov, Savard), 54. Johnson (Johansen, Jenner), 82. Calvert (Atkinson, Dubinsky)