Aktuality

Po MS v Rusku má Triple Gold Club už 27 členov

Kanaďan  Corey Perry (24) je na súčasných MS jediným, ktorý by sa mohol stať členom Triple Gold Clubu, foto ihhf.com Kanaďan  Corey Perry (24) si z MS 2016 popri zlate odnáša aj členstvo v Triple Gold Clube, foto ihhf.com 

MOSKVA - Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí - Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má po svetovom šampionáte 2016 v Rusku už 27 členov. Pred rokom po triumfe na MS v Česku sa medzi hokejovú "smotánku" dostal kanadský útočník Sidney Crosby, na šampionáte v Rusku sa medzi elitu pridal jeho krajan Corey Perry.
V Triple Gold Clube je v súčasnosti desať Kanaďanov, deväť Švédov, šesť Rusov a dvaja Česi. Ako najmladší sa do prestížneho klubu dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010 vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 27 hokejistov sa všetky potrebné ocenenia podarilo pozbierať aj jednému trénerovi - Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou (triumf na OH aj MS a zisk Stanleyho pohára):
Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.), Sidney Crosby (Kan.), Corey Perry (Kan.)

23.05.2016 | Zdroj: SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri