Košice víťazne v Martine po predĺžení, Bystričania na štíte Rögle

Útočník Adam Lapšanský, foto hanÚtočník Adam Lapšanský, foto han

BRATISLAVA - Víťazstvo majstra z Košíc v piatkovom prípravnom zápase v Martine zariadil dvoma gólmi Lapšanský. Vo švajčiarskom Yverdone prehrali hokejisti Banskej Bystrice so švédskym Rögle BK. Piešťany si poradili s madarským DAB Dunaujváros.

Piatok -  výsledky prípravných zápasov extraligistov SR:

HC´05 Banská Bystrica - BK Rögle (Švéd.) 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) - hralo sa vo švajčiarskom Yverdone

BK Rogle

Góly: 33. Kafka (M. Hudec), 34. M. Lunter (Gachulinec) - 4. Sylwander (Berglind, Molin), 19. Matson (Liljewall, LeBlanc), 49. Alen Bibic (Almen Bibic)

V úvodnom stretnutí na turnaji vo švajčiarskom Yverdone podľahlo HC ´05 švédskemu Rögle BK tesne 2:3. V úvodnej tretine Banskobystričania pykali za vylúčenia, keď obidva góly súper strelil v početnej výhode, druhý dokonca o dvoch hráčov. V prostrednej časti hry sa "barani" dostali späť do zápasu, keď ich úvodný gól strelil Petr Kafka v 32. min. O tri minúty už bolo vyrovnané, o čo sa postaral navrátilec Mário Lunter. V záverečnej tretine síce boli jSlováci strelecky aktívnejší, no inkasovali. V sobotu o 12.00 h nastúpia proti ruskému Torpédu Novgorod.

HC ´05 Banská Bystrica: Košarišťan – Montgomery, Rosandič, Nicastro, Predajniansky, Bambúch, Gachulinec, Biro, P. Lunter – Handlovský, Block, Larson – Kafka, Preisinger, Kudrna – M. Lunter, Hudec, Matoušek – Kadura, Zigo, Lamper

MHC Martin - HC Košice 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 45. Galamboš (Markovič) - 17. Lapšanský (M. Bartánus, Jánošík), 61. Lapšanský (Jánošík). Vylúčení: 1:4, presilovky a oslabenia 0:0. Rozhodovali: M. Gašparík – Hanko, Farkaš, 800 divákov.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej na oboch stranách. Vedenia sa v 17. minúte ujali Košičania zásluhou Adama Lapšanského. V druhej časti hry sa aktívni hráči majstri pokúšali svoj náskok navýšiť, ale diváci v Martine gól nevideli. Záverečná dvadsaťminútovka napokon priniesla ešte jeden presný zásah, ktorý skončil v Hylákovej sieti po Galambošovej strele z medzikružia. Za nerozhodného stavu 1:1 sa pokračovalo predĺžením, ktoré už po 35 sekundách rozhodol svojím druhým gólom v zápase Lapšanský.

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Čech) – Ďatelinka, Matejka,  Kolba, Dvořák,  Fillo, Rusina – Brcko, Tupý  – Markovič, Galamboš, Varga –– Themár, Dírer, Važan  – Šugár, T. Klíma, Suja – Jokeľ, Jaroš, L. Klíma. HC Košice: Hylák (Melicherčík) – Macejko, Štrbák, Jánošík, Cebák, Černák, Philipp,  Drgoň, Klouček  – Lapšanský, Kolena, Bartánus – Spilar, Bartoš, Jenčík– Bicek, Češík, Zagrapan  – Stupka, Chovan, Sojčík

DAB Doc. Dunaújváros (Maď.) - ŠHK 37 Piešťany 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 26. Szappanos (Transylvania), 44. Azari (Szappanos) - 2. Holovič (Srnec), 22. Brňák (Holovič), 23. Haring (Cuník), 58. Románek (Srnec), 60. Klempa

Piešťanci viedli už 3:0, ale domácim zverencom trénera Donalda McLeana sa podarilo znížiť na 2:3. Záver mali hostia pevne v rukách, víťazstvo nášho extraligistu v nervóznom zápase bolo zaslúžené, tri góly zaznamenal z presiloviek a  záverečný do prázdnej bránky. Obaja súperi sa stretnú v utorok 2. septembra o 18. hodine na ľade v Piešťanoch.

Piatok -  výsledky prípravných zápasov prvoligistov SR:

P.H.K. Prečov - HK Dukla Michalovce 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Góly: 29. Kivader (Pavlovský, Sabol), 33. Tomčák (Klimek), 43. Lopaček (Borecký), 56. Vartovník (Pekarčík, Sabol), 57. Klimek (Petroc) – 6. Fedorko, 59. Linet (Šechný)

Prešov: Riečický (41. Slivka) – V. Sabol, Vartovník, Guntáš, Ivančo, Novický, Danielčák – Pavlovský, Kivader, Pekarčík – Klimek, Tomčák, Jaroš – Petroc, J. Skokan, Lopaček – Borecký. Michalovce: Borko (41. Petro) – Oros, Drotár, Urban, Brijak, Kubát, Buraľ – Banovský, Šechný, Podsedlý – Cmorej, Majerník, Halás – Zorvan, Linet, Schnelly – Fedorko

HK Gladiators Trnava - Újpest TE 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly a asistencie: 14. Hrbáčik (Baran, Bachratý), 45. Barinka (Hronec) – 16. Csanyi (Hegyi), 29. Gagyor (Maklári, Pichler), 31. Hegyi (Reiter, Durák), 40. Mihálik (Durák), 48. Dömötör (Csanyi, Hegyi), 54. Hegyi (Csanyi). Rozhodovali: Jonák – Stanzel, Mĺkvy
Trnava: I. Petrovič (Hála) – P. Poláček, Jak. Macháč, U. Demo, Marek Hronec, Závodský, Šišmič – Bachratý ml., M. Baran, D. Rosa – Barinka, M. Čunderlík, Kamenický – T. Kubín, D. Božik, M. Hrbáčik – M. Lukačovič.