V príprave na MS prehrali Slováci v Grenobli s Francúzmi po nájazdoch

Puk za chrbtom Francúza Quemenera - Cehlárikov gól v Grenobli, foto mbPuk za chrbtom Francúza Quemenera - Cehlárikov gól v Grenobli, foto mb

GRENOBLE - Slovenská  hokejová reprezentácia prehrala s domácim výberom Francúzska 2:3 po samostatných nájazdoch v nedeľňajšom prípravnom zápase v Grenobli v rámci seriálu Euro Hockey Challenge. Stretnutie sa v riadnom hracom čase aj po predĺžení skončilo 2:2. Autorom víťazného nájazdu v piatej sérii bol francúzsky útočník Charles Bertrand.

Nedeľňajší zápas v Grenobli bol už šiestym pre slovenský tím v príprave pred majstrovstvami sveta v Rusku (6.- 22. 5.). Doterajšia bilancia zahŕňa dve prehry s Fínmi (1:6, 2:3), dve prehry s Rusmi (0:6, 1:2 po sam. nájazdoch) a napokon víťazstvo (4:1) a prehru s Francúzmi (2:3 po sam. nájazdoch). Prípravné obdobie pred MS 2016 zakončia slovenskí hokejisti dvoma domácimi súbojmi s Dánmi v Skalici (28. 4) a Bratislave (30. 4.).

FRANCÚZSKO - SLOVENSKO 3:2 po sam. nájazdoch

Zverenci trénera Zdena Cígera viedli od 11. min gólom Petra Cehlárika, ktorý šikovne zakončil z bekhendu v presilovej hre. Francúzi v závere prvej tretiny dosiahli gól, ale arbitri ho neuznali pre posunutú bránku aj postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Už regulárny vyrovnávajúci gól strelil v 26. min Sascha Treille, ktorý predviedol pekný bekhendový blafák z nájazdu. Na konci druhej tretiny hrali Francúzi už po druhý raz v zápase presilovku o dvoch hráčov, ale strelecky sa nepresadili. Ďalšiu početnú výhodu už však domáci premenili na vedúci gól, v 49. min ho so šťastím strelil Teddy Da Costa. Slovenskí hráči v závere tretej tretiny zvýšili aktivitu a odmenou bol vyrovnávajúci gól v podaní Marka Daňa v 58. min. V samom závere mal šancu Martin Réway, ale skóre sa už nemenilo. V predĺžení s formátom štyroch proti štyrom mali puk častejšie na hokejkách Francúzi a v záverečnej minúte po vylúčení Réwaya mali dokonca výhodu o jednému muža v poli, ale gól už nepadol. Domáci sa napokon dočkali víťazstva v nájazdoch. Na úvodný gól Desrosiersa ešte odpovedal Daňo, ale zásah Bertranda v piatej sérii už bol víťazný.

Povedali po stretnutí:
Zdeno Cíger (tréner SR): "V prvej tretine nám chýbala efektivita, mali sme v nej veľké šance. V druhej tretine sme prestali hrať, boli sme nedisciplinovaní a súperovi sme dovolili vrátiť sa do zápasu. Niektorí hráči asi nechápu, že majú bojovať o miesto v reprezentácii. S týmto zápasom som veľmi nespokojný."

Andrej Sekera (obranca SR): "Prvý zápas vo Francúzsku sme hrali dobre. V druhom sme ešte pokračovali v dobrej hre v prvej tretine, ale potom v druhej a tretine akoby prišlo na ľad iné mužstvo. Chalani si začali robiť, čo chceli. Tak to aj vyzeralo počas zvyšku zápasu. Prestali sme dodržiavať systém, začali sme ´lietať´ po ľade, akoby chcel každý dať gól a Francúzi to využili. Oni sú dobrí korčuliari a majú solídnu presilovku. Vedia aj podržať puk. Ak chceme my pomýšľať na víťazstvá, musí sa naša hra odvíjať od dobrej obrany."

Peter Cehlárik (útočník SR, autor gólu): "Začiatok stretnutia bol celkom dobrý, potom sme prestali hrať, čo sme si povedali. Neboli sme na pozíciách, kde sme mali byť. Križovali sme sa, ´lietali´, a to nás stálo zápas. Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali v prvom zápase proti Francúzom."

Euro Hockey Challenge - nedeľa:
Francúzsko - Slovensko 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. S. Treille (Raux, Y. Treille), 49. T. Da Costa (S. Treille), rozhodujúci nájazd Bertrand - 11. Cehlárik (Viedenský, Jaroš), 58. Daňo (Cehlárik)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Daňo (SR) osobný trest na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Garbay, G. Barcelo - Margry, J. Barcelo, 3100 divákov
Nájazdy: Desrosiers - gól, Daňo - gól, Fleury - nedal, Hrnka - nedal, Ritz -nedal, Sersen - nedal, Daňo - nedal, Bozon - nedal, Cehlárik - nedal, Bertrand - gól

Francúzsko: Quemener (31. Hardy) - Hecquefeuille, Moisand, Manavian, Dieudé-Fauvel, Janil, Beron, Faure - Meunier, Y. Treille, Perret - D. Fleury, T. Da Costa, S. Treille - Desrosiers, Bozon, Bertrand - Claireaux, Ritz, Lamperier - Berthon, Raux,
Slovensko: Konrád - Meszároš, Sersen, Jaroš, Sekera, Graňák, Švarný, O. Kotvan, L. Kozák - Lušňák, Réway, L. Hudáček - Cehlárik, Viedenský, Daňo - T. Hrnka, T. Marcinko, M. Bartánus - Michal Hlinka, A. Štastný, Skalický