Liberec víťazne - Bartovič 2+0, Lašák i Laco oporami

Útočník Milan Bartovič, foto bilitygri.czÚtočník Milan Bartovič, foto bilitygri.cz

PRAHA - Slovenský hokejista Milan Bartovič vo štvrtok dvoma gólmi prispel k víťazstvu Liberca nad Plzňou 4:2 v druhom stretnutí štvrťfinále play-off českej hokejovej Tipsport extraligy 2016/2017. Liberec, v ktorého drese sa 24 zneškodnenými strelami prezentoval slovenský brankár Ján Lašák, vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá 2:0. V zápase skóroval v drese Plzne aj slovenský obranca Peter Čerešňák.

Zhodne 2:0 ako Liberec vedie Chomutov v sérii proti Třincu, triumf 4:3 si vo štvrtok vybojoval až v predĺžení. V 33. min strelil gól slovenský útočník víťazného tímu Dávid Skokan. Rodák z Popradu si o šesť minút neskôr pripísal aj asistenciu a pomohol Chomutovu k ďalšiemu úspechu na ľade Třinca.

Výsledky štvrtkových druhých zápasov štvrťfinále play-off českej hokejovej Tipsport extraligy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Třinec - Chomutov 3:4 po predĺžení (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1) - stav série 0:2
Góly: 21. Netík, 28. C. Kane, 30. Roth - 19. Koblasa, 33. D. SKOKAN, 39. Huml (D. SKOKAN), 77. V. Růžička
Ján Laco (Chomutov) odchytal celý zápas a zneškodnil 43 zo 46 striel súpera.

Liberec - Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0) - stav série 2:0
Góly: 5. a 29. BARTOVIČ, 4. Valský, 58. Krenželok - 3. Lev, 15. P. ČEREŠŇÁK
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas a zneškodnil 24 z 26 striel súpera.