Česko - extraliga: Hamerlík vychytal Chomutov, góly Skokana a J. Sýkoru

Slovenský brankár Třinca Peter Hamerlík, foto hcocelari.czSlovenský brankár Třinca Peter Hamerlík, foto hcocelari.cz

PRAHA - Aj napriek gólu slovenského útočníka Dávida Skokana podľahli hokejisti Chomutova na domácej pôde hráčom Třinca 2:3 po predĺžení v nedeľňajšom zápase štvrťfinále play-off najvyššej českej súťaže. Skokan sa strelecky presadil v 33. min a poslal domácich do vedenia 2:1. V tretej tretine vyrovnal Vladimír Roth po asistencii Vladimíra Draveckého a v 17. min predĺženia rozhodol o víťazovi duelu druhým gólom v stretnutí americký útočník Cory Kane. Ján Laco v bránke Chomutova absolvoval celý zápas a chytil 39 z 42 striel hostí. Peter Hamerlík z Třinca odchytal takisto celé stretnutie a kryl 27 z 29 streleckých pokusov súpera. Chomutov vedie v sérii hranej na štyri víťazné duely 2:1.

Výsledky nedeľňajších zápasov najvyššej českej hokejovej súťaže:

štvrťfinále play-off - tretie zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Plzeň - Liberec 6:3 (3:2, 1:1, 2:0), stav série: 1:2
Góly: 4. Kratěna, 8. Pulpán (ČEREŠŇÁK), 13., 23. a 48. T. Svoboda, 60. D. Kubalík - 10. Valský, 16. P. Jelínek, 26. Bulíř
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý duel a zneškodnil 19 z 24 striel súpera

Chomutov - Třinec 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1), stav série: 2:1
Góly: 32. Vondrka, 33. SKOKAN - 28. a 77. C. Kane, 55. Roth (DRAVECKÝ)
Ján Laco (Chomutov) absolvoval celý zápas a chytil 39 z 42 striel hostí, Peter Hamerlík (Třinec) chytal celé stretnutie a kryl 27 z 29 streleckých pokusov súpera

o udržanie - 5. kolo:

Karlove Vary - Olomouc 6:2 (4:0, 0:0, 2:2)
Góly: 1. Skuhravý, 8. a 60. Stloukal, 18. V. Tomeček, 19. Dušek, 53. Flek - 52. Holec, 55. R. Vlach

Pardubice - Zlín 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 30. Tomášek, 42. J. SÝKORA, 65. Rolinek -15. Goiš, 40. M. Kratochvíl