Aktuality

Banská Bystrica nastúpi proti Košiciam už aj s Handzušom

Michal Handzuš v drese Banskej Bystrice, foto SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejový majster sveta 2002 Michal Handzuš naskočí prvýkrát v tejto sezóne na zápasový ľad, v utorok sa predstaví v šlágri 32. kola Tipsport extraligy v drese HC ´05 Banská Bystrica proti Košiciam. Pôvodne mal 37-ročný center hrať už po novembrovej reprezentačnej prestávke, jeho plány však prekazilo menšie zranenie. O štarte proti Košiciam informuje klubový web.
Pod Urpínom sa bude hrať v utorok priamy súboj o druhú priečku v Tipsport extralige. Domáca Banská Bystrica neprehrala už osem zápasov v rade a sériu by chcela natiahnuť aj proti úradujúcemu majstrovi. Handzuš s baranmi už pár dní trénuje. Zároveň čaká na ponuky z iných klubov, kde by mohol pokračovať v kariére. Za Banskú Bystricu by mohol nastúpiť vo dvoch stretnutiach aj bez zmluvy.
Handzuš sa do banskobystrického dresu oblečie po dvoch rokoch, v sezóne 2012/2013 počas výluky v NHL odohral za HC ´05 pätnásť stretnutí s bilanciou deväť gólov a desať asistencií. Banskobystričan naposledy hral za Chicago Blackhawks v NHL, celkovo v základnej časti profiligy nastúpil na 1010 zápasov, dal v nich 185 gólov a pridal 298 asistencií. V play-off sa v 116 stretnutiach tešil šestnásťkrát z presného zásahu a celkovo zo 46 bodov. Handzuš si okrem Banskej Bystrice a Chicaga už obliekol aj dresy Popradu, Worcesteru, St. Louis, Phoenixu (dnes Arizona), Philadelphie, Zvolena, Los Angeles a San Jose.

08.12.2014 | Zdroj: SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri