Finále 1. ligy: Nové Zámky vyhrali tretí zápas a majú na dosah výhru v súťaži

NOVÉ ZÁMKY (SZĽH) - Vo finále 1. ligy sa stretávajú dva najlepšie tímy zo základnej časti. Nové Zámky v treťom zápase zdolali Bardejovčanov 4:2 a ujalli sa vedenia 2:1 na zápasy. V sérii hranej na tri víťazstvá sa priblížili k celkovému triumfu v druhej najvyššej súťaži. Štvrtý zápas sa hrá v pondelok. Bardejovčania musia vyhrať, ak si chcú vybojovať rozhodujúci piaty duel v domácom prostredí.

Ilustračné foto Marián Marík

NOVÉ ZÁMKY - BARDEJOV 4:2, stav série 2:1
Dopisovateľ: Patrik Koči, HC Mikron Nové Zámky

V nedeľu pokračovala finálová séria tretím zápasom, ktorý sa odohral v Nových Zámkoch. Domáci sa radovali už po 3 minútach, keď sa presadil Tomáš Török. O desať minút vyšachoval Martin Chovan s Tomášom Törökom bardejovskú obranu spoločne s brankárom Sabolom a do prázdnej brány zasunul puk prvý menovaný hráč. Nasledovala druhá tretina, v ktorej sa hra presúvala zo strany na stranu, no ani jedno mužstvo nedokázalo skórovať. Na začiatku tretej tretiny síce Novozámčania ubránili oslabenie o dvoch hráčov, no Solomonchak napokon skóroval v hre 5 na 4. V 45. minúte pri presilovej hre Nových Zámkov pred bránou tečoval Chovanovu strelu Albín Podstavek a dostal domácich opäť do dvojgólového náskoku. Za Bardejov však v momente odpovedal Martin Kalináč a znížil na 2:3 z pohľadu hostí. Bardejov sa z gólu neradoval ani minútu, keď opäť inkasoval z hokejky Albína Podstaveka, ktorý rozhodol o víťazstve Nových Zámkov 4:2. Štvrtý finálový zápas, v ktorom môžu Novozámčania zaznamenať premierový titul v 1. HL, je na programe v pondelok o 18:00.

HC Mikron Nové Zámky - HC 46 Bemaco Bardejov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) - stav série 2:1
3. T. Török (Dubec, Tábi), 14. Martin Chovan (T. Török), 45. Podstavek (Martin Chovan, J. Ďurčo), 47. Podstavek (Dubec, Korytko) - 41. Solomončak (M. Bednár, O. Gmitter), 47. Kalináč (Baláž)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Havlík - Polaček 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Novák - Regec, Valo