Dvadsiatka na turnaji v Poprade stopercentná, zdolala aj Nórov

POPRAD (SZĽH) - Slovenským reprezentantom do 20 rokov vyšiel Turnaj 4 krajín v Poprade na výbornú. Po víťazstvách nad Nemeckom (2:1) a Švajčiarskom (3:2) vyhrali aj v treťom záverečnom zápase nad Nórskom 5:2. Zverenci trénera Ernesta Bokroša vyhrali turnaj bez straty bodu!

Tím SR 20 na Turnaji 4 krajín v Poprade, foto SITA / Radoslav Maťaš

SLOVENSKO – NÓRSKO 5:2

Na rozdiel od predošlých dvoch stretnutí mali slovenskí hráči tretí zápas po celý čas vo svojich rukách. Na konci prvej tretiny otvoril skóre Filip Ondruš, v druhej časti pridali ďalšie dva góly Ladislav Romančík (v presilovke) a Christián Jaroš. Na začiatku tretej tretiny zvyšoval Maroš Surový vo vlastnom oslabení už na 4:0, až potom sa dostali k slovu aj Nóri. Ešte v tej istej minúte využili stále prebiehajúcu presilovku, keď skóroval Magnus Brekke Henriksen. Ešte jeden gól v početnej prevahe si pripísali aj naši hráči , keď v 58. minúte skóroval Sukeľ. Zápas napokon uzavrel druhý nórsky gól 25 sekúnd pred koncom.

Ernest Bokroš, tréner SR 20:Dnes sme opäť narazili na húževnatého súpera s výraznými fyzickými dispozíciami. Pomohlo nám, že sme sa dostali rýchle do vedenia. Z našej strany bola najlepšia druhá tretina, keď sme sa presadili aj v presilovke a súpera sme k ničomu vážnejšiemu nepustili. Ešte pred treťou tretinou sme hráčov nabádali, aby Nórov nepodcenili. Našťastie sme hneď dali štvrtý gól a zvyšok zápasu sme už mali pohodlne pod kontrolou. Náš výkon bol podobný ako v predošlých zápasoch, len dnes sme to mali jednoduchšie, nakoľko sme po celý čas viedli.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov – Poprad, Slovensko:
Slovensko - Nórsko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
18. Ondruš (Sukeľ, Milý), 27. L. Romančík (Milý), 37. Jaroš (Holešinský, Huňa), 42. M. Surový (Ivanič), 58. Sukeľ (Milý, Moravčík) - 42. Henriksen, 60. Nystuen
Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Stano - Šefčík, Výleta, 628 divákov

Zostava SR "20": Šinkovič - Jaroš, A. Sloboda, L. Romančík, Koch, Ivanič, Moravčík, Košecký, Meliško - Briestenský, M. Surový, Hrušík - Huňa, Holešinský, Matej Paločko - Milý, Ondruš, Sukeľ - Tatár, D. Novák, Galis