3:2
(0:2, 1:0, 2:0)
50. kolo, Číslo zápasu 350 (I. Základná časť) ZŠ Detva 598 divákov

Séria Zvolena sa skončila na ľade Detvy

Detva 16. februára (TASR) - Hokejisti Detvy zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 50. kola Tipsport Ligy nad Zvolenom 3:2. Hostia prehrali prvýkrát po siedmich zápasoch. Naopak, Detva sa tešila po piatich prehrách.

HC 07 WPC Koliba Detva - HKM Zvolen 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 39. Podešva (Král), 41. Král (Ščurko), 47. Valent (Žilka) - 10. Trotter (McPherson, Betker), 15. Kelemen (Halama, Štrauch). Rozhodovali: Kalina, Goga - Bogdaň, Synek, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Gachulinec 10 min za vrazenie na mantinel - Stephenson 10 min za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 598 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Andersons, Gachulinec, Turan, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík - Žilka, Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ščurko - Čacho, Klíma, Mons - Ľupták, V. Fekiač, Čenka

HKM Zvolen: Hollý - Stephenson, Betker, Kurali, Corrin, Švarný, Kubát, Petran, Tomko - Meliško, Trotter, McPherson - Kelemen, B. Mráz, Thompson - Štrauch, Halama, S. Petráš - Kolenič, Tibenský, Marcinek

Domáci prvú tretinu nezvládli, v 10. minúte Thompson dobre clonil pred brankárom Petríkom a ten nedokázal zareagovať na strelu Trottera. V 14. minúte sa dostali do šarvátky viacerí hráč, Zvolen dostal výhodu presilovky, ktorú zužitkoval Kelemen.

V druhej časti hry Zvolenčania tlačili a snažili zveľadiť skóre, no bez úspechu. Naopak, 75 sekúnd pred klaksónom Ščurko využil Petášovo vylúčenie a položil základ obratu.

Už v úvode záverečného dejstva Hollý iba vyrazil Ščurkovu strelu a Král vyrovnal. V 47. minúte dali Detvania hosťom ďalšiu lekciu z efektivity, keď Valent zobral zodpovednosť za seba a po individuálnej akcii rozhodol víťazstve domácich.