Tím | Z | V | Vp | Pp | P | Skóre | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HK 96 Nitra | 18 | 13 | 1 | 1 | 3 | 103:57 | 42 |
2 | HC PRIEVIDZA | 18 | 10 | 2 | 1 | 5 | 92:76 | 35 |
3 | HK Levice | 18 | 9 | 2 | 2 | 5 | 99:65 | 33 |
4 | ŠHK Púchov | 18 | 10 | 0 | 1 | 7 | 102:86 | 31 |
5 | HK Iskra Partizánske | 18 | 7 | 1 | 1 | 9 | 85:109 | 24 |
6 | HK Bratislava | 18 | 5 | 1 | 1 | 11 | 70:86 | 18 |
7 | HC ‘05 iClinic Banská Bystrica | 18 | 1 | 1 | 1 | 15 | 55:127 | 6 |
2. LIGA SENIOROV SR
POČET ÚČASTNÍKOV: 14 (7+7) - v dvoch skupinách
Skupina A
P.č. Názov zač. stret. EČČ
1. HC PRIEVIDZA 17:00 157
2. ŠHK Púchov 19:00 149
3. HC´05 BANSKÁ BYSTRICA a.s. (“B” družstvo) 17:00 096
(mediálne HC´05 iClinic Banská Bystrica)
4. HK 96 Nitra 20:00 030
(mediálne HK DYNAMAX Nitra)
5. HK Iskra Partizánske 17:30 033
6. OAHL Bratislava 20:30 159
7. HK Levice 17:30 029
8. voľno
Skupina B
P.č. Názov zač. stret. EČČ
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš a.s. (“B” družstvo) 17:00 073
2. HKM Rimavská Sobota 17:00 070
3. HK Sabinov 17:00 124
4. HK Brezno 17:00 026
5. HC Rebellion Levoča 17:00 153
6. MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 17:30 131
7. MHK Ružomberok 17:00 059
8. voľno
MODEL SÚŤAŽE A HRACÍ SYSTÉM:
I. časť - Základná
Prípadný žiadateľ o voľnú súťažnú licenciu (v depozite) bude po splnení stanovených podmienok zaradený do sk. “A” alebo “B”.
V dvoch skupinách - “A” a “B” počet účastníkov 7 + 7
V skupine “A” sa stretnú družstvá každý s každým 3x (1x doma, 1x vonku, 1x doma alebo vonku)= 21 kôl/18 zápasov
V skupine “B” sa stretnú družstvá každý s každým 3x (1x doma, 1x vonku, 1x doma alebo vonku)= 21 kôl/18 zápasov
II. časť O umiestnenie (5.-6. m. zo sk. A a B)
Družstvo na poslednom mieste v skupine s nepárnym počtom ukončí sezónu.
Družstvá po ZČ na 5. a 6. mieste v skupine “A” odohrajú stretnutia O umiestnenie proti družstvám umiestneným na 5. a 6. mieste v sk. “B” systémom 5A.-6B., 6A.-5B. na 2 víťazné stretnutia = max. 3 kolá, potom víťazi V1-V2, resp. porazení P1-P2 na 2 víťazné stretnutia, 1. stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného, 2. a príp. 3 rozhodujúce u lepšie umiestneného po ZČ
II. časť Play-Off (1.-4. m. zo sk. A a B)
Družstvá umiestnené po ZČ na 1. - 4. mieste v skupine “A” odohrajú Play-Off proti družstvám umiestneným po ZČ na 1.-4. mieste v sk. “B”.
ŠTVRŤFINÁLE Play-Off (1A.-4B., 2A.-3B., 3A.-2B., 4A.-1B.) na 2 víťazné stretnutia = max. 3 kolá, 1. stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného, 2. a príp. 3 rozhodujúce u lepšie umiestneného po ZČ.
SEMIFINÁLE Play-Off (1A.-2B., 2A.-1B.) na 2 víťazné stretnutia = max. 3 kolá, 1. Stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného, 2. a príp. 3 rozhodujúce u lepšie umiestneného po ZČ.
FINÁLE PLAY-OFF / O VÍŤAZA 2LS
(1.-2.) na 2 víťazné stretnutia = max. 3 kolá, 1. stretnutie sa odohrá u jedného finalistu, 2. u druhého finalistu a príp. 3 rozhodujúce na neutrálnej pôde. Družstvo, ktoré zvíťazí v dvoch stretnutiach O viťaza 2LS z troch možných stretnutí postupuje do Baráže o I. HL SR, kde sa stretne s družstvom umiestneným po časti I. HL SR O Play-Out na poslednom mieste.
III. ČASŤ BARÁŽ O I. HL SR (4./P-OUT 1 HL - 1 / 2LS)
Posledné družstvo skupiny O Play-Out I. HL SR odohrá Baráž o I. HL SR s víťazom 2LS na 4 víťazné stretnutia = max.7. Riadiacim orgánom tejto časti je ZOK. V prípade ak jedno z družstiev nenastúpi na stretnutia Baráže o I. HL SR, baráž sa neuskutoční a
toto družstvo je považované za zostupujúce. V prípade ak sa počet účastníkov I HL SR zníži (napr. odhlásením družstva), bude toto družstvo považované za zostupujúce, Baráž o I. HL SR sa neuskutoční a právo postupu do I. HL SR získava Víťaz 2LS po splnení štandardných podmienok I. HL SR.
HRACIE DNI A ČAS:
sobota a vložené hracie dni - 17:00 hod.
(Sk. A-Levice, Partizánske-17:30 h.; Púchov-19:00 h.; Nitra-20:00 h.; žiadateľ - 20:30 h.; Sk. B-Dolný Kubín -17:30 hod.):
BODOVANIE:
Výhra v riadnom hracom čase 3 b., výhra v predĺžení - 2 body, prehra v predĺžení - 1 bod
ZOSTUP / POSTUP:
V sezóne 2015/16 z I. HL SR vypadáva družstvo, ktoré prehrá Baráž o I. HL SR. Družstvo, ktoré zvíťazí v Baráži o I. HL SR postupuje do I. HL SR 2015/16, pričom musí spĺňať podmienky stanovené ZOKom I.HL SR (napr. krytý zimný štadión, adekvátny počet hráčov, družstvá a pod.).
UPOZORNENIA:
Štart zahraničných hráčov je v 2LS 2015/2016 stanovený na maximálne 3 (troch) zahraničných hráčov za jedno družstvo v jednom majstrovskom stretnutí.
- podmienky pre “B” družstvo sú stanovené v platných Stanovách, poriadkoch a smerniciach SZĽH (najmä v čl. 16, 24 Súťažného poriadku SZĽH a v čl. 13, 14 Prestupového poriadku SZĽH)
- podmienky pre farmárske družstvá sú stanovené v čl. 25 SP SZĽH, resp. záväzných výkladoch VV SZĽH
- podmienky účasti družstva v Baráži o I. HL SR sú stanovené v časti Baráž o I. HL SR
- čl. 13 a čl. 14 PP SZĽH viď novelizované ustanovenia
Aktualizované Stanovy, poriadky a smernice SZLH sú prístupné na: http://www.hockeyslovakia.sk/sk/clanok/smernice-szlh
V prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase sa pokračuje ďalej v zmysle čl. 70 SP SZĽH (PREDĹŽENIA), resp. čl. 71 SP SZĽH (SAMOSTATNÉ NÁJAZDY)
Dôrazne upozorňujeme hráčov a kluby na dodržiavanie ustanovení Zákona č. 300/2008, § 19, § 20 a nasl., vid www.antidoping.sk
Dalšie dôležité upozornenia sú špecifikované v Rozpise sútaží SZĽH 2014/2015 v časti “Všeobecné ustanovenia platné pre všetky sútaže riadené SZĽH” a na www.hockeyslovakia.sk v príslušnej sútaži a sú záväzné pre všetkých činovníkov, funkcionárov, kluby a hráčov.
V prípade kolízií na ZŠ a z dôvodu neskoršej prevádzky ZŠ vymenia príslušní súperi domáce prostredie. Prípadné ďalšie zmeny začiatkov, termínov, alebo miesta stretnutia sa realizujú v zmysle čl. 33 SP SZĽH a nasl.
Zmeny začiatkov, termínov, miesta stretnutia a pod. sa priebežne aktualizujú na: http://www.hockeyslovakia.sk/sk/statistiky/program-vysledky/.../2-ligaseniorov-2015-2016
Delegácie rozhodcov a ďalších osôb budú zverejňované na http://www.hockeyslovakia.sk/sk/statistiky/delegacne-listy