Celkové - I. časť základná / I. preliminary rounds (Základná časť)
Zpočet zápasov
Vpočet víťazstiev
Vppočet výhier po predĺžení
Pppočet prehier po predĺžení
Ppočet prehier
Skóreskóre
Bbody
======================================
Družstvo ŠHK 37 Piešťany s.r.o. sa stalo víťazom 1. HL SR 2009/2010 a získalo zlaté medaile, na druhom mieste skončilo a strieborné medaile získalo družstvo HC Prešov 07 s.r.o., na treťom mieste skončilo a bronzové medaile získalo družstvo HC 46 Bardejov.
======================================
Konečné poradie 1. HL SR 2009/2010 (po Play-Off)
1. ŠHK 37 Piešťany s.r.o.
2. HC Prešov 07 s.r.o.
3. HC 46 Bardejov
4. HK Trnava
5. HC Topoľčany
6. HK Trebišov
7. HK Brezno
8. SKI PARK Kežmarok s.r.o.
9. HK 95 Považská Bystrica
10. HK Michalovce
11. MHK Dolný Kubín
12. HC 07 Detva s.r.o.
13. HC DUKLA Senica
14. MšHK Prievidza
======================================
O poradí na 7. a 8. mieste po základnej časti rozhodol čl. 69 SP SZĽH.
1.HK Brezno 4-2-1-0-1,13:11,8
2.SKI PARK MHK
Kežmarok 4-1-0-1-2,11:13,3
======================================
Počet účastn.:
14 (sk. A-7,sk. B-7) geografické rozdelenie do skupiny "A",resp. "B"
skupina "B"
1.HK DUKLA Michalovce
2.SKI PARK Kežmarok s.r.o. (farmárske družstvo HK Poprad s.r.o.)
3.HC Prešov 07 s.r.o.
4.HC´07 Detva s.r.o.
5.HC 46 XAVAX Bardejov (farmárske družstvo HC Košice)
6.HK Brezno (farmárske družstvo HC´05 Banská Bystrica a.s.)
7.HK Trebišov
8.voľno
skupina "A"
9. voľno
10.HK Trnava
11.HC DUKLA Senica
12.ŠHK 37 Piešťany s.r.o.
13.HC Topoľčany
14.HK 95 Považská Byst.
15.MŠHK Prievidza
16.MHK Dolný Kubín (farmárske družstvo MHC Martin a.s.)
Model súťaže a hrací systém:
I. časť - základná
- každé družstvo odohrá v základnej časti 38 stretnutí pri počte 44 kôl. Družstvá sa v rámci svojej skupiny stretnú 4 krát (2 x doma, 2 x vonku). Družstvá geograficky zaradené do sk. "A" sa s dužstvami sk. "B" stretnú 2 krát (1 x doma, 1 x vonku). Od začiatku súťaže sa bude viesť len jedna tabuľka so všetkými účastníkmi (14 družstiev).
Bodovanie: výhra v riadnom hracom čase - 3 body, výhra v predĺžení, alebo po sam. nájazdoch - 2 body, prehra v predĺžení, alebo po SN - 0 bodov
II. časť Play-Off
Štvrťfinále - hrá sa systémom 1.-8.,2.-7.,3.-6.,4.-5. na tri víťazné stretnutia
Termíny: 10.2.(streda),11.2.(štvrtok),
14.2.(nedeľa), 15.2.(pondelok),
prípadne 17.2.(streda)
Začiatky stretnutí: 18:00 hod.
Semifinále - hrá sa systémom 1.-4.,2.-3. na tri víťazné stretnutia
Termíny: 20.2.(sobota),21.2.(nedeľa),
24.2.(streda), 25.2.(štvrtok),
prípadne 27.2.(sobota)
Začiatky stretnutí: 18:00 hod.
Finále - hrá sa systémom 1.-2. na štyri víťazné stretnutia
Termíny: 2.3.(utorok),3.3.(streda),
6.3.(sobota), 7.3.(nedeľa), prípadne 10.3.(streda), 11.3.(štvrtok)
13.3.(sobota)
Začiatky stretnutí: 18:00 hod.
Baráž o Slovnaft Exraligu - odohrajú víťaz 1. HL SR a družstvo umiestnené v Extralige na 10. mieste na štyri víťazné stretnutia
(vid: www.szlh.sk/sutaze-competitions/slovnaft_extraliga/statistiky)