Tipos Extraliga

5:2
(1:0, 2:2, 2:0)
Stav série: 2:3 5. kolo, Číslo zápasu 347 (Semifinále Play-Off) ZŠ Michalovce 2705 divákov
JOJ ŠPORT

Michalovce odvrátili prvý mečbal, séria sa poslednýkrát sťahuje pod Zobor

Ani po štvrtkovom hracom dni ešte nepoznáme finalistu prebiehajúceho ročníka play-off Tipos Extraligy. Michalovce pred očami domácich fanúšikov úspešne bojovali o zotrvanie vo vyraďovacej časti. V sobotu ich ale podobná úloha čaká opäť, tentoraz na horúcom ľade Nitry.

Ak si chceli Michalovce udržať finálové nádeje, museli uvažovať iba o víťazstve. Hostia vyslali v úvodnom dejstve na brankára iba šesť striel, ale počas druhej tretiny zapli motory a štatistiku vylepšili o ďalších desať. Efektívnejší však boli Zemplínčania, ktorý sa necelé štyri minúty pred záverečným klaksónom ujali vedenia zásluhou obrancu Macejka. V poslednej časti hry museli Nitrania dobiehať jednogólové manko, no brankár Stanislav Škorvánek už zatiahol roletu. Pri záverečnom vabanku ešte „líšky“ dvakrát rozjasali takmer tri tisícky fanúšikov, vďaka čomu môžu plánovať víkendovú cestu pod Zobor.

Tipos Extraliga - 5. zápas semifinále play-off

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 5:2 (1:0, 2:2, 2:0); stav série: 2:3

Góly: 11. Kabáč (Newton, Bindulis), 30. Daugavinš (Newton), 37. Macejko (Wilkins, Kabáč), 59. Daugavinš (Newton), 59. Valach (Buc) – 23. Bajtek (Buček, Gajdoš), 34. Bajtek (Bača, Gill). Rozhodovali: Snášel ml., Klejna – Gegáň, Frimmel; strely: 31:36; vylúčení: 6:7; presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 2705 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Michalčin, Suja, Bodák, Macejko, Jasečko, Cibák – Puliš, Newton, Daugavinš – Valach, Wilkins, Solenský – Vašaš, Buc, Kabáč – Varga, Fedor, Paločko

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha, Vitaloš – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo