Tipos Extraliga

2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Stav série: 0:1 1. kolo, Číslo zápasu 339 (Semifinále Play-Off) ZŠ Michalovce 3020 divákov
JOJ ŠPORT

Prekvapivý úvod série na Zemplíne. Bajtek: Chvíľu sme zahrievali motor

Séria medzi tabuľkovo druhými Michalovcami a účastníkom predkola play-off z Nitry má na papieri jasného favorita, no hneď úvodný duel na Zemplíne ukázal, že Dukla to nebude mať s rozbehnutými „Corgoňmi“ vôbec ľahké.

Začiatok zápasu vyzeral v súlade s očakávaniami a domáci sa zásluhou gólu Samuela Solenského ujali vedenia na začiatku ôsmej minúty. Hostí spod Zobora vrátil do hry gól Robbyho Jacksona v sedemnástej minúte a v druhej tretine ich poslal do vedenia kanonier Samuel Buček. Vytrvalá snaha o vyrovnanie priniesla Michalovčanom ovocie v 54. minúte, na gól Josha Wilkinsa však zareagoval už 56 o sekúnd neskôr Filip Bajtek.

V podstate to bol jednoduchý gól po strele a dorážke. Došlo tam k nejakému teču a k chaosu v obrane. Snažil som sa teda iba otočiť a pohotovo zakončiť,“ pousmial sa 32-ročný český útočník pri popise víťazného momentu zápasu. Z pohľadu samotného zápasu vyjadril nespokojnosť so vstupom do stretnutia. „V prvej tretine to nebolo z našej strany najlepšie. Dlho nám trvalo, kým sme zahriali motor. Od druhej tretiny to už ale bolo oveľa lepšie. Nesťahovali sme sa do obranného pásma a hoci sme bohužiaľ inkasovali gól na 2:2, rýchlo sme sa opäť ujali vedenia a už sme si to ustrážili.“

Hráči domácej Dukly boli z pohľadu strelecky aktívnejším tímom (37:33), no zuby si vylámali na spoľahlivom Fínovi Samim Aittokalliovi.  

„Nitra hrala presne to, čo sme od nej čakali. Mali sme dobrý vstup a podarilo sa nám streliť prvý gól. Bohužiaľ vyrovnali v závere prvej časti a potom sa to začalo kúskovať. Išli do vedenia a dlho sme sa snažili o vyrovnanie. Keď sa to konečne podarilo, inkasovali sme okamžite tretí gól. To by sa nám stávať nemalo. Prehrali sme však len prvú bitku a ide sa ďalej,“ vyslovil sa strelec otváracieho gólu série Samuel Solenský.

Michalovčania si nedokázali pomôcť ani v presilových hrách a práve v nich sa naplno prejavila absencia najlepšieho strelca tímu Matta Santosa, ktorý sa dostal pred štartom série na listinu maródov.

„Je to náš najproduktívnejší strelec a prvá päťka hrala celú sezónu pohromade. Jasné, že nám chýbal, ale je tu ďalších dvadsať hráčov a musíme sa s tým vedieť vysporiadať. Každopádne verím, že sa dá dohromady čím skôr a bude nám môcť pomôcť,“ poznamenal na margo absencie Santosa Solenský.

Triumf v úvodnom zápase na ľade súpera predstavuje vodu na mlyn Nitranov, ktorí ťažia aj z eufórie z vyradenia víťaza základnej časti z Popradu. Vŕtanie ďalšieho víťazného puku a jeho následné pripojenie na víťaznú reťaz Samuelom Bučekom sprevádzala ohlušujúca radosť celej šatne.

„Je to samozrejme psychická výhoda. Každý chce vyhrať prvý zápas, ale ak chceme uspieť aj v druhom, musíme náš výkon zlepšiť. Michalovce sa snažili útočiť a majú veľa šikovných útočníkov. Zbytočne sme im dávali veľa priestoru, ale to pramenilo aj z toho, že sme neboli zvyknutí na toto klzisko. Na tomto väčšom ľade sa nedá hrať náš nátlakový hokej s množstvom súbojov, ale postupne sme si na to zvykli,“ zamyslel sa Bajtek a domáci Solenský v súvislosti s vývojom série dodal: „Chceli tu vyhrať aspoň jeden zápas a to sa im podarilo už v prvom. Máme však dostatok skúsený tím a realizačný tím určite zareaguje. V tomto tíme je väčší potenciál ako sme ukázali. Určite to ukážeme už v druhom zápase. Musíme ostať pozitívni a tlačiť sa do bránky. Nitru sme totiž prestrieľali, ale chcelo to väčší dôraz. Ich brankár je totiž vysoký, skúsený a chytal veľmi dobre. Druhý zápas musíme bezpodmienečne vyhrať a ukázať, čo je v nás.“

Fotogaleria