Tipos Extraliga

5:0
(2:0, 2:0, 1:0)
Stav série: 1:0 1. kolo, Číslo zápasu 316 (Štvrťfinále Play-Off ) ZŠ Michalovce 2985 divákov
SPORT TV

"Líšky" nepustili Zvolen k ničomu, Kolenič verí v pozitívny efekt záverečnej mely

Michalovskí hokejisti vstupovali do štvrťfinálovej série proti Zvolenu v pozícii favorita a v úvodnom domácom stretnutí ju potvrdili do bodky. Súpera spod Pustého hradu nepustili z pohľadu ofenzívy k ničomu a sami skórovali päťkrát.

„Tak ako sme si to predstavovali, tak sme hrali celý zápas. Z toho prišli aj šance, ktoré sme premenili. Vždy je lepšie, keď strelíte prvé góly a môžete hrať to, čo chcete. Až do konca sme robili stanovené veci a z toho vyplynul tento výsledok,“ pochvaľoval si po víťazstve 5:0 výkon svojho tímu autor gólu a asistencie Jakub Suja.

Zemplínčania sa po dlhšej hernej pauze sprvoti dostávali do tempa, no gól Dávida Buca z konca deviatej minúty ich vrátil do módu, v ktorom sa dopracovali až k výbornému druhému miestu v základnej časti.

„Mali sme dobrý začiatok. Od úvodu nám išli nohy, ale dlho sme nehrali a v úvode nám teda nevychádzalo všetko podľa predstáv. Od druhej tretiny sme sa vrátili k našej jednoduchej hre a z toho plynuli šance i góly,“ vyslovil sa Buc, podľa ktorého bolo dôležité, že Zvolenu neposkytli počas celého zápasu nič, na čom by sa mohol chytiť. „Za stavu 3:0 mali šancu z medzi kruhov, ale „Škorvi“ nás podržal a po štvrtom góle sa už zápas iba dohrával. Výsledok je pekný a teší nás aj nula. To je však iba bonus, podstatné je víťazstvo. Večer oslávime prvý bod a ako sa hovorí, od polnoci sa začneme sústrediť na druhý duel.“

Divácky zážitok umocnili aj záverečné emócie, ktoré vyplynuli z šarvátky pár sekúnd pred koncom zápasu. Sily si v nej pomerali Sena Acolatse s Jaridom Lukoseviciusom, no ruku k dielu pridal aj Jakub Kolenič.

„Toto sú tie veci, ktoré môžu nabudiť tím. Musíme sa vedieť postaviť jeden za druhého a ukázať emócie. Play-off nehráte každý deň a každý hráč sa na to teší. Každý kope za svoj tím a momentálne na ľade nemáme kamarátov,“ poznamenal útočník HKM. Z výkonu svojho tímu v samotnom zápase však Kolenič nemohol mať dobrý pocit. „Predstavovali sme si to úplne inak, ale sme v tom spolu. Mali sme v nohách sériu, ale verili sme, že budeme v lepšom tempe ako oni. Bohužiaľ tomu tak nebolo, ale hrá sa na štyri víťazstvá a zajtra do toho ideme opäť znova. Musíme sa poučiť z chýb a vo štvrtok podať lepší výkon.“

V porovnaní s predošlou sériou proti Liptovskému Mikulášu chýbali Zvolenu góly a ideálny nebol ani výkon brankára Jaka Kupskeho. Toho pred treťou tretinou nahradil Adam Trenčan.

„Majú kvalitný tím, ale musíme začať od seba. Poznáme naše rezervy. Hlavne musíme zasypať Škorvánka väčším počtom striel a viac sa tlačiť do bránky. Robiť lepšie čiernu robotu. Nemusíme strieľať krásne góly, podstatné je, aby sme pretlačili puk do bránky,“ vyslal jasný apel Kolenič.

 

Fotogaleria