Extraliga juniorov

2:3 sn
(2:1, 0:0, 0:1, 0:0)
54. kolo, Číslo zápasu 1274 (Základná časť EXJ) Stredná športová škola Poprad 45 divákov

Projekt SR 18: Osemnástka podľahla v extralige juniorov Trnave 2:3 po nájazdoch

POPRAD (SZĽH) – Po piatich víťazstvách za sebou v extralige juniorov utrpeli hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov v rámci projektu centralizovanej prípravy štvrtú prehru v juniorskej sezóne. V areáli Strednej športovej školy v Poprade podľahli HK Gladiators Trnava 2:3 po nájazdoch. Rozhodujúci pokus premenil Samuel Hodál.

Prvá tretina piatkového duelu priniesla veľa vzruchu. Po vedúcom góle Tótha v 5. minúte nasledovali štyri vylúčenia v rade, ktoré vyústili do vyrovnania Královičom v 10. minúte. Osemnástka v ďalšom priebehu ustála dve oslabenia a v 18. minúte udrela Ďurinom – 1:2. Tesný náskok držali mladíci až do konca 43. minúty, v ktorej udrel druhýkrát v stretnutí Tóth. Duel napokon dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých rozhodol Hodál.

Program osemnástky pokračuje budúci týždeň. Najskôr čaká zverencov trénera Tibora Tartaľa vo štvrtok 1. decembra od 16.00 stretnutie v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy proti Martinu, o deň neskôr od 12.00 h nastúpia v extralige juniorov proti bratislavskému Slovanu.

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK Gladiators Trnava 2:3 sn (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 10. Královič (Rohaľ, Pobežal), 18. Ďurina (Rohaľ) – 5. Tóth (Kocúr, Krištofík), 43. Tóth (Urban, Moncman), roz. nájazd Hodál.

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 37:34.

Rozhodovali: Mihajlo – Ordzovenský, Lukáč – 45 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Slávik – Kupec, Královič, Valko, Ďurina, Petras, Šlank, Sakmár – Liščinský, Pobežal, Masnica – Maruna, Párička, Varga – Feranec, Gron, Rohaľ – Liška. Tréner T. Tartaľ.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner SR 18: „Mrzí nás, že sme nenatiahli sériu víťazstiev v juniorskej extralige na šesť zápasov. V prvej tretine sme sa uspokojili s našou hrou. Mali sme slabú mentalitu. Nevyužili sme veľa momentov na skórovanie, aby sme mali duel viac pod kontrolou. Musíme sa vrátiť na cestu tvrdej, vlastne ešte tvrdšej práce a vyhodiť z našich hláv slovo uspokojenie.“