Extraliga juniorov

48. kolo, Číslo zápasu 1268 (Základná časť EXJ) Stredná športová škola Poprad 45 divákov

Projekt SR 18: Tartaľ po prehre s juniorkou Žiliny: Najlepší zápas z hľadiska princípov a procesu

POPRAD (SZĽH) – Hoci slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov nestačili v piatkovom vloženom súboji juniorskej extraligy výsledkovo na Žilinu, z herného hľadiska odohrali solídny zápas. Podľa kouča Tibora Tartaľa dokonca najlepší z hľadiska dodržiavania stanovených herných princípov. Prehru 2:4 neodvrátil ani dominantný výkon v tretej tretine, v ktorej osemnástka prestrieľala súpera 16:9, celkovo 42:31.

Žilina bola v dueli na popradskom ľade efektívnejšia. Po dvoch presných zásahoch v prvej tretine pridala tretí v 29. minúte. Napriek komfortnému trojgólovému náskoku sa nemohla spoľahnúť na to, že zápas dohrá bez väčších ťažkostí. Mladíci z projektu osemnástku odštartovali stíhaciu jazdu, ktorú korunoval dvoma presilovkovými zásahmi Michal Feranec. Napriek záverečnej snahe a kvalitnému výkonu v tretej tretine sa však väčšieho počtu gólov nedočkali.

„Opäť sa nám nepodarilo zvíťaziť a naplniť cieľ, s ktorým ideme do zápasu. Chýbajú malé detaily, aby sme juniorské zápasy doviedli do víťazného konca. Máme početnosť streľby, ale absentuje pri nej väčšia kvalita. Musím však dodať, že zápas so Žilinou bola azda najlepší, ktorý sme dosiaľ odohrali z hľadiska princípov a procesu. Najmä v tretej tretine. To je cesta, na ktorej musíme zostať. Chlapci pracujú tvrdo, no sami vidia, že ak chcú víťaziť, musia pridať a pracovať ešte tvrdšie,“ povedal po stretnutí tréner osemnástky Tibor Tartaľ.

Zápasový program tímu JOJ ŠPORT Slovensko 18 pokračuje budúci týždeň. Vo štvrtok od 16.00 vyzve v TIPOS Slovenskej hokejovej lige veľkého favorita súťaže zo Žiliny, o deň neskôr od 12.00 odohrá duel juniorskej extraligy proti susednému HK ŠKP Poprad.

Extraliga juniorov – vložený zápas:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – VLCI Žilina 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly: 35. Feranec (Pobežal, Beluško), 45. Feranec (Pobežal, Párička) – 10. Vojtech (Klajban, Greguss), 20. Dubravík (Pálfy, Bodorík), 29. Krendželák (Benko), 40. Valášek (Dubravík, Skalde).

Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 42:31

Rozhodovali: Celárová – Beniač, Uličný - 45 divákov.

Zostava SR 18: Bodnár – Kupec, Královič, Ďurina, Beluško, Sakmár, Petras, Šlank – T. Varga, Pobežal, Feranec – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, Gron, Jedliček – Masnica, Liška. Tréner T. Tartaľ.