Extraliga juniorov

46. kolo, Číslo zápasu 1266 (Základná časť EXJ) Stredná športová škola Poprad 50 divákov

Projekt SR 18: V extralige juniorov prehra s Trenčínom 1:3, Tartaľ: Kvalitné stretnutie

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov podľahla v piatkovom súbojom Extraligy juniorov Dukle Trenčín 1:3. Jediným úspešným strelcom z tímu projektu centralizovanej prípravy pod názvom JOJ ŠPORT Slovensko 18 bol Michal Feranec. Presadil sa už v prvom striedaní po 38 sekundách hry.

Trenčania vyrovnali stav zápasu v 9. minúte zásluhou Harvánka. V ďalšom priebehu mali oba tímy k dispozícii viacero presilových hier, ale rozhodujúci moment prišiel napokon až v 52. minúte. O víťazný gól sa postaral Stašiniak. Skóre v 60. minúte v oslabení uzavrel hosťujúci Blicha. Zverenci trénera Tibora Tartaľa boli v piatkom dueli v Poprade strelecky aktívnejší. Duklu prestrieľali 34:30, no doplatili na slabšiu efektivitu a nepremenené príležitosti.

„Po ťažkom zápase v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sme si dali za cieľ zvíťaziť proti Trenčínu. Bohužiaľ, v prvej tretine nám chýbala identita. V druhej a tretej tretine to už bolo kvalitnejšie. Celkovo to bolo veľmi dobré stretnutie na juniorskej úrovni. Oba tímy aktívne korčuľovali, mali vysokú početnosť streľby. Svoje šance sme nepremenili, na druhej strane sme inkasovali jednoduché góly. Pokračujeme ďalej v našej ceste,“ povedal po stretnutí pre web hockeyslovakia.sk hlavný kouč Tibor Tartaľ.

V Extralige juniorov pokračuje program JOJ ŠPORT Slovensko 18 budúci piatok 30. septembra. Od 12.00 privíta tím v Poprade juniorský tím HK Dukla Michalovce. O deň skôr zas v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy nastúpi od 16.00 proti HK Brezno Knights.

Extraliga juniorov – 46. kolo:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK Dukla Trenčín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 1. Feranec (Kupec, Beluško) – 9. Harvánek (Stašiniak), 52. Stašiniak (Pazdera), 60. Blicha.

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 34:30.

Rozhodovali: T. Orolin – Jochman, L. Šoltés – 50 divákov.

Zostava SR 18: D. Slávik – Královič, Pišoja, Beluško, Kupec, Petras, Ďurina, Šlank, Sakmár – Feranec, Pobežal, T. Varga – Maruna, Párička, K. Rohaľ – Liščinský, Gron, Jedliček – Masnica, Liška. Tréner T. Tartaľ.