TIPOS Slovenská hokejová liga

58. kolo, Číslo zápasu 778 (Základná časť) ZŠ Považská Bystrica 411 divákov
JOJ ŠPORT

Projekt SR 18: Osemnástka siahala na triumf v P. Bystrici, napokon prehrala 2:3 pp

POVAŽSKÁ BYSTRICA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov bola blízko k prvému triumfu v rámci sezónneho pôsobenia v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. V utorok odohrala výborný zápas na ľade Považskej Bystrice, ešte v 57. minúte viedla 2:0, no napokon prehrala 2:3 po predĺžení, v ktorom rozhodol dve sekundy pred klaksónom Roman Tománek. Za osemnástku sa gólovo presadili Martin Rudolf Liška a Ondrej Maruna.

Osemnástka nastúpila v utorok iba na druhý zápas v novom kalendárnom roku 2023, premiérový v rámci TIPOS SHL. Považskobystričanov sa nezľakla a od prvej minúty hrala s nimi atraktívnu hokejovú partiu. Mladíkov zdobil dobrý pohyb i ofenzívna aktivita. V prvej tretine nepremenili na gól ani jednu z ôsmich striel, ale v úvode druhého dejstva sa už presadili zásluhou Lišku. Považská Bystrica v druhej tretine zvýšila tempo mala, výrazne zvýšila streleckú produkciu, no výborne chytajúceho Slávika neprekonala. Na jeho bránku pritom vyslala v druhom dejstve až 21 striel.

V tretej tretine ju v aktivite pribrzdil nielen tvrdý odpor mladíkov, ale predovšetkým druhý gól, ktorý v presilovke 100 sekúnd po úvodnom buly záverečného dejstva strelil Maruna. Päť minút pred koncom dostali domáci puk do bránky zásluhou Lušňáka, lenže rozhodcovia ho neuznali, argumentovali, že pri avizovanom vylúčení prerušili hru skôr, než puk preťal bránkovú čiaru. Následnú presilovú hru domáci využili zásluhou Ligasa a jeho dobrej práci v okolí bránkoviska. O 89 sekúnd vyrovnal dôrazný Lušňák a poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol dve sekundy pred klaksónom dorážkou vlastnej strely Tománek.

Program zverencov trénera Tibora Tartaľa pokračuje ďalším zápasom v TIPOS SHL . Po návrate do Popradu sa vydajú na cesty opäť vo štvrtok. Od 18.00 sa predstavia na ľade HK MŠK Indian Žiar nad Hronom.

TIPOS SHL

HK’95 Považská Bystrica – JOJ ŠPORT Slovensko „18“  3:2 pp  (0:0, 0:1, 2:1 ­– 1:0)

Góly: 57. Ligas (Zlocha, Cebák), 58. Lušňák (Stacha, Martiška), 65. Tománek (Ligas, Cebák )– 23. Liška (Pobežal), 42. Maruna (Sakmár, Královič).

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Moller, Krist ­– Rehák, Bezák.

Zostava SR 18: Slávik – Královič, Pišoja, Kupec, Sakmár, Beluško, Petras, Ďurina, Šlank – Belic, Párička, Masnica – Maruna, Pobežal, Rohaľ ­– Jobek, Gron, Varga ­– Sobotka, Liška. Tréner T. Tartaľ.

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: „Boli sme veľmi blízko k zisku troch bodov, no nedokázali sme využiť ponúknuté momentum v zápase. Chlapci mali vášeň a túžbu po víťazstve a na tejto ceste musia ostať aj naďalej. Zdvíhať našu hru s pukom i bez puku. V závere sme dostali, bohužiaľ, tvrdú lekciu.“