TIPOS Slovenská hokejová liga

3:4 pp
(2:1, 1:1, 0:1, 0:1)
52. kolo, Číslo zápasu 772 (Základná časť) Stredná športová škola Poprad 50 divákov
JOJ ŠPORT

Projekt SR 18: Výborný výkon osemnástky, o výhru nad Levicami prišla v závere 3. tretiny

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov mala na dosah prvé víťazstvo v TIPOS Slovenskej hokejovej lige v sezóne 2022/23. Nad Levicami viedla v závere tretej tretiny po výbornom výkone 3:2, no neubránila dlhotrvajúcu výhodnú presilovku súpera a po góle Vorobiova v extra čase napokon prehrala 3:4 po predĺžení.

Mladíci si na štvrtkového súpera od úvodného buly viditeľne verili. Ofenzívnu aktivitu pretavili aj do gólových príležitostí, Sakmár však v 3. minúte trafil do žŕdky, Královičovmu blafáku o niekoľko desiatok sekúnd neskôr chýbalo viac šťastia a Páričkovi v 8. minúte presnejšia muška. Skóre tak otvorili Levice v 10. minúte, strela švihom dokonale vyšla Suľovskému – 0:1. Mladíci vyrovnali v 14. minúte zásluhou Jedličeka, ktorý efektným blafákom premenil trestné strieľanie. Dobrú prvú tretinu osemnástky zakončil sekundu pred koncom presne mierenou strelou k vzdialenejšej žŕdke Feranec, ktorý si na pamiatku prvého gólu v TIPOS SHL za tím JOJ ŠPORT Slovensko 18 vzal puk, ktorým ho dosiahol.

Druhá tretina patrila reprezentantom do 30. minúty. Vďaka aktívnemu pohybu sa dostali do ďalších vyložených príležitostí, v ktorých mal posledné slovo levický brankár Beržinec. Výrazným spôsobom udržal spoluhráčom v hre o vyrovnanie, ktoré napokon prišlo v čase 29:16, keď Mihalík doklepol puk za bránkovú čiaru. Záver tretiny však hostia opäť nezvládli, 10 sekúnd pred druhou sirénou napriahol v presilovke od modrej Pobežal a prinavrátil osemnástke vedenie.

Tretie dejstvo prinieslo mimoriadne dramatický záver. Po Masnicovom vylúčení za údajný úder hlavou, za ktorý dostal trest v hre, hrali Levičania najskôr výhodnú presilovku štyroch proti trom a následne aj piatich trom. Mladíci sa urputne bránili, no 64 sekúnd pred tretím klaksónom napokon inkasovali, puk do siete doklepol Leščenko – 3:3. V predĺžení si vypili kalich horkosti do dna, 27 sekúnd pred jeho koncom rozhodol Vorobiov.

„Odohrali sme skvelý zápas so skvelými momentami. Boli sme dominantní v prvej tretine, prestrieľali sme súpera 16:8. Mali sme veľa skvelých chvíľ. Prvýkrát môžem spokojne povedať, že takto sa hrá na reprezentačnej úrovni. V našej hre sa vyskytli detaily z mítingov, ktoré od chlapcov žiadame, či z hľadiska defenzívy, či ofenzívy. Bohužiaľ, rozhodnutia arbitrov v závere tretej tretiny nás pripravili o víťazstvo v riadnom hracom čase. Veľmi ma to mrzí. Vidieť chlapcov sedieť v kabíne po tom, čo sa stalo, bolo veľmi ťažké. Nebolo by na škodu, keby boli v TIPOS Slovenskej hokejovej lige k dispozícii kamerové systémy. Je totiž nevhodné, aby rozhodcovia nesprávnymi rozhodnutiami ovplyvnili nielen vývoj zápasu, ale aj vývoj mladých hráčov. Chlapcom ďakujem za dnešný zápas, za identitu, odhodlanie, charakter a veľkú túžbu zvíťaziť,“ povedal hlavný tréner Tibor Tartaľ.

V piatok pokračuje program osemnástky vloženým stretnutím v juniorskej extralige, od 12.00 privíta Skalicu. Budúci týždeň absolvuje reprezentačný výber do 18 rokov Turnaj troch krajín v nemeckom Füssene, kde budú súpermi zverencov trénera Tibora Tartaľa rovesníci Dánska a domáceho Nemecka. Po asociačnom termíne sa projektoví hráči opäť zídu v Poprade. Na súťažné stretnutie nastúpia 17. novembra od 16.00 v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy proti HK’95 Považská Bystrica.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložený zápas:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK Levice 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 14. Jedliček (tr. strieľanie), 20. Feranec (Jedliček, Petras), 40. Pobežal (Beluško, T. Varga) – 10. Suľovský (Novák, Smidžár), 30. Múčka (Rais, Gubo), 59. Leščenko (Šiškov, Múčka), 65. Vorobiov (Šiškov, Múčka).

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Masnica (SR 18) trest v hre za úder hlavou, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 37:43.

Rozhodovali: Valach, Kocúr – Kováčik, Bezák – 50 divákov.

Zostava SR 18: Urban – Kupec, Královič, Beluško, Ďurina, Petras, Šlank, Sakmár – Liščinský, Jobek, Pobežal – Maruna, Párička, Rohaľ – Varga, Masnica, Feranec – Jedliček, Gron, Liška. Tréner T. Tartaľ.