Tipos Extraliga

0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Stav série: 3:3 6. kolo, Číslo zápasu 350 (Časť PlayOff Semifinále) ZŠ Spišská Nová Ves 5000 divákov
RTVS ŠPORT

Historickú šancu zmarila strelecká mizéria, rozhodne sa vo Zvolene

Hokejisti HKM Zvolen odvrátili koniec v play off Tipos extraligy. V šiestom zápase semifinále triumfovali na ľade Spišskej Novej Vsi 3:0 a vyrovnali stav série na 3:3. Podľa hosťujúceho trénera Petra Oremus hral tím organizovane a vďaka tomu si vynútil siedmy duel. Koučovi domáceho tímu Vlastimilovi Wojnarovi chýbali góly, aj keď do zápasu podľa neho vstúpil tím dobre.

Obe semifinálové série tak rozhodne až posledný možný duel. Zvolenčania majú výhodu domáceho prostredia, no už dvakrát sa im to v tejto sérii nepodarilo využiť. "Nemôžem začať inak ako poďakovať našim fanúšikom. Ich podpora je neskutočná, či už doma alebo v Spišskej. Vedeli sme, že tento zápas musíme zvládnuť herne aj výsledkovo a naša hra bola organizovaná. Spišská hrá výborný hokej a presadiť sa proti nim nie je vôbec jednoduché. Stále nám zostáva ešte jeden domáci duel a musíme ho odohrať tak, ako dva víťazné v Spišskej," zhodnotil Oremus.

V bránke hostí podal zodpovedný výkon Adam Trenčan, ktorý zneškodnil všetkých 27 striel a pripísal si čisté konto: "Poteší to, no je to len čerešnička na torte. Podstatné je, že máme bod a ideme domov. Vedeli sme o čo hráme, keďže to mohol byť už koniec. Hrali sme výborný hokej a ideme do záverečného zápasu. Predviedli sme zodpovedný výkon, pretože každý vedel, že aj jedna chyba môže rozhodnúť. Mal som aj nejaké zákroky, cítil som sa fajn. Bol to vyrovnaný duel a tak ako mala Spišská šťastie minule, teraz sme ho mali my," povedal Trenčan, ktorý opäť dostal prednosť v bránke, aj keď doma inkasoval šesť gólov. "Nebola tam iná uváha ako to, že do brány pôjde Adam. Počas sezóny a aj v týchto dueloch nám pomohol a to miesto si tam zaslúži," povedal tréner Oremus na adresu Trenčana.

Spišiaci nevyužili prvú príležitosť na historický postup do finále. Pred zaplneným hľadiskom (5000 divákov) doplatili na slabšiu koncovku, keď prvýkrát v zápase play off nestrelili ani gól. "Gratulujem Zvolenu k tretiemu získanému bodu. Vraveli sme si pred stretnutím, že to musíme zvládnuť a vstúpili sme do neho možno najlepšie z uplynulých duelov. Mali sme tam aj presilovky, ale nevyužili sme ich a gól padol na druhej strane. Situácia je taká, že ideme na siedmy zápas. Vyhrali sme predtým v Banskej Bystrici rozhodujúci duel a verím, že sa nám to podarí aj vo Zvolene. Škoda, že sme to nezvládli pred vlastnými fanúšikmi, pretože to, čo sa deje v meste, je paráda," uviedol domáci kouč Wojnar.

Podľa obrancu Adama Žiaka rozhodlo premieňanie šancí: "Mali sme niekoľko príležitostí a boli sme nastavení, že to môžeme zlomiť v náš prospech. Možno tam bolo veľké chcenie alebo rozhodla skúsenosť, ťažko povedať. Mali sme síce tlak, ale nedali sme gól a bez neho sa nedá vyhrať. Séria však nekončí, dokázali sme vyhrať siedmy zápas s Banskou Bystricou vonku a všetko je otvorené."

Dvadsaťtriročný bek si myslí, že dôležitý bude prvý gól: "Dosť sa to ukazuje v tejto sérii, že kto dá prvý gól v stretnutí, má výhodu. Môže to rozhodnúť aj v siedmom zápase. Piaty duel u nich bol taký hore-dole, no takto to už podľa mňa vyzerať nebude. Treba mať dobrú defenzívu, plniť systém a tak môžeme uspieť," tvrdí Žiak.

Rozhodujúci siedmy duel je na programe vo štvrtok o 18.00 h vo Zvolene.

Fotogaleria