U18 Hlinka Gretzky Cup 2021

5:3
(1:3, 2:0, 2:0)
2. kolo, Číslo zápasu 50006 (Skupina B, Piešťany) ZŠ Piešťany - Easton Aréna 325 divákov

HGC: Švédi otočili duel s USA a postúpili do semifinále

PIEŠŤANY (SZĽH) – Švédski hokejisti do 18 rokov postúpili do semifinále Hlinka Gretzky Cupu 2021. Účasť v ňom si definitívne vybojovali v utorňajšom dueli piešťanskej B-skupiny, v ktorom zdolali výber USA 5:3, hoci po prvej tretine prehrávali 1:3.

Po prehre 2:5 so Slovákmi sa Američania pustili do druhého súboja na turnaji s vervou. Dve a pol tretiny boli herne lepší v porovnaní so Švédmi, no trápili sa v zakončení. Na strely vyhrali 44:24, prevahu však nedokázali pretaviť do gólovej efektivity. O prehre amerického výberu rozhodli Hävelid víťazným gólom v 52. minúte. Triumf 5:3 potvrdil v 57. minúte Pettersson.

Hlinka Gretzky Cup 2021,  B-skupina

Švédsko – USA 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)

Góly: 14. Öhgren, 23. Wagner (Jonsson), 31. Lekkerimäki, 52. Hävelid (Carlsson), 57. Pettersson  - 4. Hayes (Ali), 8. Argerter (Deangelo, Livanavage), 20. Knuble (Ali, Dorrington).

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, strely na bránku: 24:44.

Rozhodovali: Stano, Žák – Crman, Durmis – 325 divákov.