TIPOS Slovenská hokejová liga

4:3 pp
(2:1, 0:2, 1:0, 1:0)
48. kolo, Číslo zápasu 768 (Základná časť) ZŠ Piešťany - Easton Aréna 24 divákov

SR 18 s prvým triumfom v rámci TIPOS SHL

Oddych martinských hokejistov po prvom víťazstve v novom ročníku TIPOS Slovenskej hokejovej ligy netrval príliš dlho. „Rytieri“ sa po stredajšej výhre na ľade Skalice presunuli do Piešťan, kde na nich predpoludním čakala predohrávka 48. kola proti reprezentácii do 18 rokov.

Reprezentácia SR18 – HK VITAR Martin 4:3pp (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 14. Pobežal (Žabka, Stahoň), 16. Fedák (Maruna), 56. Chromiak (Kukumberg), 61. Žabka – 4. Volko (Poliaček), 24. Linet (Volko, Pacalaj), 31. Charvát (Dírer, Poliaček). Rozhodovali: Valachovič – Šefčík, Kollár, strely: 29:38, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 24 divákov.

Reprezentácia SR18: Jurčák – Eperješi, Tomas, Chromiak, Žabka, Patzelt, Čulík, Pánik, Beluško – Kurila, Jobek, Križan – Stahoň, Pobežal, Kukumberg – Fedák, Maruna, Melicher – Lašš, Žurek, Rohaľ

Martin: Glosár – Charvát, Pacalaj, Lavička, Gagnon, Dvořák, Bartoš, Burzík, Thomka – Volko, Linet, Poliaček – Vilčinskij, Dírer, Novák – Nauš, Toma, Smidžár – Cerda, Babka, Ďurina

S mierne obmeneným obsadením jednotlivých formácii, no v totožnej zostave ako na Záhorí pricestovali Martinčania do Piešťan, kde hrajú svoje domáce zápasy mladíci z reprezentácie do 18 rokov. Trénerovi Ivanovi Fenešovi bol k dispozícii už aj obranca Boris Žabka, ktorý sa k tímu pripojil z Třinca, kde započal aktuálny ročník v juniorskom mužstve tamojších „ocelářov“. A syn bývalého reprezentačného obrancu sa napokon stal jedným z kľúčových faktorov prvého víťazstva reprezentantov v sezóne. Keď ešte v 14. minúte prihrával Pobežalovi na vyrovnávajúci gól, zrejme ani sám netušil, že o niekoľko minút neskôr presným zásahom rozhodne duel s Martinom po predĺžení. Pochvalu si mimo iných zaslúži taktiež brankár Patrik Jurčák, košický rodák kryl 35 streleckých pokusov, vďaka čomu zaknihoval úspešnosť zákrokov na úrovni 92.11 %.