Tipos extraliga

4:3 sn
(0:1, 2:1, 1:1, 0:0)
11. kolo, Číslo zápasu 62 (Základná časť) ZŠ Prešov 894 divákov

Bodová deľba sa málila obom, Vas vytiahol Prešov z dna

Prešovskí hokejisti nevstúpili do svojej nováčikovskej sezóny ideálne a pád na poslednú priečku tabuľky ich donútil zmobilizovať všetky sily. Manažment nesedel so založenými rukami a pustil sa do zháňania posíl. Po obrancovi Erikovi Rajnohovi vystužil útok Jánosom Vasom a Albertom Michnáčom. Predovšetkým zisk skúseného Maďara sa Šarišanom vypláca.

Vas skóroval pri svojej premiére v Michalovciach a v domácom súboji proti Liptovskému Mikulášu sa zaskvel dvomi gólmi a úspešným nájazdom.

„Chlapci ma tu prijali výborne a zapadol som teda rýchlo. Teším sa z návratu do Tipos extraligy a verím, že pomôžem Prešovu k tabuľkovému posunu nahor. Nehráme zle, ale musíme znížiť počet oslabových hier,“ vyslovil sa 37-ročný odchovanec Dunaújvárošu po víťazstve 4:3 po samostatných nájazdoch. „Bol to ťažký zápas a Liptáci hrali hlavne v úvode výborne. My sme prevzali opraty v druhej tretine a strelili sme pár gólov. Určite sme mali mať tri body, ale musíme brať hocijaké víťazstvo.“

Prešovčania viedli 2:1 i 3:2 a vyrovnávajúci gól z hokejky Alexandra Šepeleva inkasovali 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

„Vážime si aj dva body, ale zápas sme si pokazili vylúčeniami. Nemôžeme hrať jednu tretinu v oslabení. Mali sme na tri body, ale musíme brať aj dva,“ vyslovil sa útočník Ján Sýkora, ktorý potvrdil povesť špecialistu na samostatné nájazdy. V rozhodujúcej sérii ich premenil hneď dva. Nájazdy mám rád. Pri tom prvom som vedel, že bude čakať strelu a preto som to skúsil do bekhendu. Druhý gól už bol „kúpanica“.“

Zverencom Ernesta Bokroša sa dva body málili, no šancu na víťazstvo cítili aj Liptáci. „Vzhľadom na priebeh stretnutie je aj bod z klziska súpera dobrý. Chceli sme však získať viac. Na Prešov sme sa dobre pripravili, vedeli sme, čo bude hrať. Bod sa nám máli, ale taký je hokej,“ vyslovil sa v menej kabíny hostí strelec druhého gólu MHK 32 Martin Kriška.

Bodový zisk Mikuláša mohol byť výraznejší v prípade efektívnejšieho využívania presilových hier. Hostia spod Nízkych Tatier využili v Prešove až svoju deviatu početnú výhodu. „Cvičíme to na tréningoch, ale presilovky nám veľmi nejdú. Škoda, že sme nerozhodli v predĺžení, pretože nájazdy sú vždy o šťastí. To mal tentoraz súper,“ zakončil Kriška.

Fotogaleria