Tipos extraliga

6:3
(2:0, 2:3, 2:0)
Stav série: 1:0 1. kolo, Číslo zápasu 311 ZŠ Poprad RTVS 2

TEL-playoff: HK Poprad - HC 07 Detva 6:3 v 1. štvrťfinále

POPRAD - Hokejisti HK Poprad vyhrali v prvom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HC 07 Detva 6:3 a ujali sa vedenia v sérii. Hostia vyrovnali v zápase na 2:2 i 3:3, no Poprad potom pridal ďalšie tri góly. Druhé stretnutie je na programe vo štvrtok opäť v Poprade.

HK Poprad - HC 07 Detva 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)

Góly: 3. Livingston (Zagrapan, Handlovský), 6. Handlovský, 28. Mešár (Mashinter), 35. Skokan (Livingston, Svitana), 56. Skokan, 60. Haščák - 24. Askarov (Gachulinec, Downing), 27. Čacho (Askarov), 31. Askarov (Downing, Gachulinec). Rozhodovali: Štefik, Hronský - Durmis, J. Konc ml., vylúčení: 4:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

/stav série 1:0/

Poprad: Vošvrda - Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Ulrych, Kramár, Hudec - Svitana, Skokan, Haščák - Tavi, Preisinger, Vandas - Livingston, Zagrapan, Handlovský - Mešár, Matej Paločko, Mashinter - Jevoš

Detva: Petrík - Jendroľ, Turan, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Lalík - Ščurko, Klíma, Ľupták - Askarov, Downing, Sýkora - Cox, Čacho, Charbonneau - Bača, V. Fekiač, Žilka - Magdolen.

Domáci Popradčania mali do prvého zápasu štvrťfinále play-off proti Detve raketový nástup. Už v 3. minúte rozvlnil sieť za chrbtom Petríka Livingston. O tri minúty neskôr potrestal chybu v rozohrávke Detvy aj vďaka prispeniu odrazu puku od rozhodcu nekompromisný Handlovský - 2:0. "Kamzíci" mali v prvej časti hry aj ďalšie šance, ale svoje vedenie nevylepšili. Naopak hostia spod Poľany sa s pribúdajúcimi minútami dostávali do tempa.

V 24. minúte to potrdil Askarov počas prvej presilovky hostí, keď strelou po ľade prekonal brankára Popradu po prvý raz. Scenár z posledných domácich zápasov Popradu sa opakoval. Popradčania totiž znova prišli o sľubné vedenie v zápase. V 27. minúte sa zblízka presadil dorážkou nikým nepokrytý Čacho - 2:2. Vzápätí poskakoval puk za už prekonaným Petríkom po Zagrapanovej strele, ale Livingstom ho nedopravil do odkrytej časti bránky. Domáci sa však presadili z nasledujúcej akcie. Mashinterovo zakončenie posunul za bránkovou čiarou pohotový Mešár. Poprad sa z vedúceho zásahu dlho netešil. Detva opäť biliardovo zahrala presilovkovú kombináciu a na jej konci bol Askarov - 3:3. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa hostia vinou dvoch po sebe idúcich faulov poslali do trojice. Presilovku 5 na 3 využil po rýchlych prihrávkach Skokan. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča zahodil vyloženú šancu Zagrapan. Petrík proti nemu vytiahol pohotový zákrok.

Po necelých šiestich minútach hry v tretej tretine zahodil nemožné Zagrapan. Na bránkovej čiaru mu gólovú dorážku zblokoval obranca Detvy Rymsha. Na tri kompletné útoky hrajúci hostia držali s "kamzíkmi" krok, ale do vyložených streleckých pozícií sa nedostávali. Poprad kontroloval hru. V 55. minúte strieľal z medzikružia osamotený Jendroľ. S jeho pokusom si popradský brankár poradil. Gólovú poistku pridal v 56. minúte po kombinácii prvého útoku nešťastným tečom do vlastnej bránky obranca Detvy Lalík. Gól bol pripísaný popradskému útočníkovi Skokanovi. Necelé dve minúty si vzala lavička hostí oddychový čas. Detva to následne skúšala v šestici. Konečné skóre zápasu 6:3 spečatil do prázdnej brány Haščák. Poprad sa ujal vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

 

Fotogaleria