Tipos extraliga

10. kolo, Číslo zápasu 56 (Základná časť) ZŠ Zvolen

TEL: Dvorský historicky najmladším strelcom extraligy: Prekonať Gáboríka je fantastický pocit

ZVOLEN (SZĽH) - Banskobystrický hokejový útočník Dalibor Dvorský sa stal vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 18 dní historicky najmladším strelcom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Bradatý rekord Mariána Gáboríka zo sezóny 1997/98 prekonal v utorňajšom stretnutí dohrávaného 10. kola extraligy, v ktorom "barani" zdolali HK Nitra 6:1.

Dvorský sa pritom len nedávno stal druhým najmladším korčuliarom, ktorý kedy brázdil slovenské extraligové klziská v ére samostatnosti. Pred vyše troma týždňami nastúpil na duel za Banskú Bystricu proti Novým Zámkom, pričom na ľade strávil 15 minút a 38 sekúnd. V deň zápasu mal 15 rokov, 6 mesiacov a 24 dní. Za lídrom v tabuľke historicky najmladších korčuliarov s extraligovým štartom Andrejom Podkonickým z ročníka 1993/94 zaostal o necelé dva mesiace.

Po premiérovom štarte na top úrovni medzi seniormi pod Tatrami sa Dvorský, ktorý je po ostaršení v Banskej Bystrici na hosťovaní zo švédskeho mládežníckého tímu AIK Štokholm, presadil aj gólovo.Na presný zásah potreboval desať zápasov. Napokon ho strelil v 48. minúte utorňajšieho duelu s Nitrou. Po prihrávke Cardwella, niekdajšieho hráča Nitranov, stanovil konečné skóre na 6:1 v prospech zápasového outsidera. Prekonal rekord Mariána Gáboríka, ktorý skóroval hneď v debutovom štarte z ročníka 1997/98. V deň presného zásahu mal 16 rokov a 27 dní.

„Som najmladší hráč, ktorý skóroval v histórii ligy. Ťažko opísať, čo práve cítim, ale som veľmi šťastný. Keď som dal gól, ani som si neuvedomil, že to vyšlo. Až chlapci na striedačke mi povedali, čo sa mi podarilo. Prekonať Mariána Gáboríka je fantastický pocit,“ povedal bezprostredne po zápase Dalibor Dvorský.