2:3 pp
(1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
2. kolo, Číslo zápasu 50084 (2019 U16 4 Nations Tournament) ZŠ Spišská Nová Ves 891 divákov

Hráči SR 16 dvakrát viedli, napokon podľahli Švajčiarom v nájazdoch

SPIŠSKÁ NOVÁ VES (SZĽH) - Slovenskí reprezentanti do 16 rokov prehrali v druhom zápase na Turnaji 4 krajín hráčov v Spišskej Novej Vsi, keď podľahli Švajčiarom 2:3 po predĺžení. Naši hráči v zápase dvakrát viedli, ale necelých 6 minút pred koncom využil súper presilovku a vyrovnal. V predĺžení rozhodol o dvoch bodoch pre švajčiarsky tím Julien Rod. Za Slovákov skórovali Petrovský a Repčík.

Slovenskí hráči aj v druhom zápase na turnaji prestrieľali súpera, tentoraz v pomere 39:31. Kým v prvom zápase to stačilo na tri body, tentoraz sa zverenci Romana Sýkoru museli zmieriť s jedným bodom. Zápas pritom mali dobre rozohratý, už v 10. minúte využili presilovku po góle Serváca Petrovského. Hneď o minútu neskôr však vyrovnal Jonas Taibel. V polovici druhej tretiny skóroval Peter Repčík na 2:1. Potom však prišli tri švajčiarske presilovky, a tá posledná sa skončila gólom Yannica Offnera na 2:2. Náš súper potom získal aj extra bod v predĺžení vďaka gólu v čase 63:20.

Posledným súperom slovenského tímu budú mladí Fíni, v nedeľu večer o 18:00.