3:5
(2:3, 0:2, 1:0)
1. kolo, Číslo zápasu 50050 (2019 U20 4 Nations Tournament) ZŠ Piešťany - Easton Aréna 211 divákov

Turnaj 4 krajín: Švajčiarom podľahla aj dvadsiatka

PIEŠTANY (SZĽH) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v úvodnom vystúpení na domácom Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch. Hoci švajčiarskych rovesníkov prestrieľali 29:22, podľahli im 3:5.

Slovenskí juniori inkasovali z prvých troch striel na bránku Jakuba Lackoviča dva góly. Na oba presné zásahy dokázali odpovedať zásluhou Dominika Jendeka a Marcela Dlugoša, na prvú prestávku však odchádzali s jednogólovým mankom za stavu 2:3. Švajčiari od 27. minúty prevzali opraty duelu do rúk. Strelili štvrtý gól a po šnúre nebezpečných streleckých pokusov na slovenskú bránku napokon aj piaty. Trojgólový náskok z rúk už nepustili. Domácej reprezentácii dovolili len jeho skresanie na dvojgólový rozdiel vo finálnom skóre. Posledným strelcom duelu sa v 53. minúte stal 17-ročný trenčiansky útočník Martin Chromiak.

V piatok o 17:00 nastúpia zverenci trénera Róberta Petrovického proti Nemcom, ktorí v úvodnom dueli turnaja deklasovali Nórov 6:1.

Róbert Petrovický, tréner reprezentácie do 20 rokov:

Zápas rozhodla druhá tretina. Prestali sme si v nej veriť, strácali sebavedomie v rozohrávke. Nevyhli sme sa ani chybám, po ktorých sme inkasovali už v úvodnom dejstve. V prvej situácii sme pochybili v individuálnej pozícii, v druhej sme sa dostali do náročnej situácie pri striedaní, čo sa nám nesmie stávať. Potom sme sa zbytočne zatiahli, neodvrátili agresívny švajčiarsky forček a dostali sa pod tlak. Predĺžili sa striedania pre našich obrancov, z čoho Švajčiari ťažili. Musíme rýchlejšie dostávať puk von z obrannej tretiny a hrať s ním v útočnom pásme. V tretej tretine bolo pozitívne, že sme zvýšili pohyb, dostali sa do šancí, dali aj gól. Na tom musíme stavať do ďalších stretnutí. Času na ďalšiu korekciu výsledku však už bolo málo.“

Turnaj štyroch krajín, Piešťany

Slovensko 20 – Švajčiarsko 20 3:5 (2:3, 0:2, 1:0)

Góly: 8. Jendek (Dlugoš, Nespala), 14. Dlugoš (M. Minárik), 53. Chromiak (M. Minárik) – 2. Guggenheim (Salzgeber), 9. Berri (Mettler, Weibel), 15. Mettler (Pezzullo, Stampfli), 27. Schmid (Wetter, Prysi), 35. Fuss.

Diváci: 211.

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely: 29:22.

Rozhodcovia: Baluška, Stano – Synek, Kacej.

Zostava SR: Lackovič (41. Rabčan) – Zekucia, Mudrák, Kňažko, Vitaloš, Chatrnúch, Bučko, Dlugoš – Chromiak, M. Minárik, Džugan – Paulíny, K. Kováčik, Šeliga – Mrázik, Ferenyi, Ďurina – Nespala, J. Minárik, D. Jendek.

Ďalší program Turnaja štyroch krajín v Piešťanoch

Piatok 8. novembra: Švajčiarsko 20 – Nórsko 20 (13:30), SLOVENSKO 20 – Nemecko 20 (17:00)

Sobota 9. novembra: Nemecko 20 – Švajčiarsko 20 (11:00), SLOVENSKO 20 – Nórsko 20 (14:30).