Tipsport liga

5. kolo, Číslo zápasu 409 ZŠ Nové Zámky 813 divákov

Nové Zámky uspeli v súboji proti hosťom z Michaloviec

Nové Zámky 3. marca (TASR) - Hokejisti HC Mikron Nové Zámky vyhrali v 5. kole nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 7.-12. miesto nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:2.

HC Nové Zámky - HK Dukla Michalovce 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 10. Ondrušek (Hain), 38. Obdržálek (Ondrušek, Bajtek), 51. Holovič (Števuliak), 59. Šille - 28. Šimun (Phillips, Lalancette), 33. Phillips (Korhonen). Rozhodovali: Stano, Výleta, Rojík, J.Konc ml., vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 813 divákov

HC Mikron Nové Zámky: Nechvátal - Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain - Obdržálek, Bajtek, Rogoň - Števuliak, Holovič, Andrisík - Fábry, Šille, Jurík - Ondrušek, Mikula

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák - Ventelä, Pukka, Kolba, Hančák, Vorobjev, Bdžoch, Borov, Zekucja - Phillips, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Štrauch - Giľák, Linet, Safaraleev - Hvila, Šimun, Chalupa

Nové Zámky boli pred zápasom už bez šance na postup do play off, naopak Michalovce pricestovali s cieľom potvrdiť prvú postupovú priečku. V úvode boli aktívnejší hostia, Phillips nebezpečne tečoval Hančákovo nahodenie a šťastie skúšal švihom aj Galamboš. Dobrú streleckú pozíciu si pripravil aj Lalancette ale z pravého kruhu pálil len do brankára.

Dobrý pokus vyslal príklepom aj domáci Pavúk ale Surákova vyrážačka bola rýchlejšia. V polovici tretiny udrela štvrtá domáca formácia. Na útočnej modrej sa dostal k puku Ondrušek a v nájazde si ukážkovo vychutnal Suráka. Od tohto momentu sa Zámčania výraznejšie osmelili a niekoľkokrát nebezpečne pohrozili, či už bol pokus Haina alebo Drtinu. Na druhej strane si Vorobjev obkorčuľoval bránu ale mieril len do Nechvátala. Ten výborne zasiahol aj pri Linetovom teši Pukkovej strely.

V druhej tretine to bol súboj o každý puk. Oba celky ponúkli niekoľko príležitostí ale bez gólového efektu. Rovnako sa skončil Bajtekov pokus z prvej spomedzi kruhov. V 28. minúte bol prvým vylúčeným v zápase Bajtek a hostia ponúknutú príležitosť po niekoľkých sekundách využili - zblízka úspešne zakončil Šimun. Krátko nato mohol streliť gól Drtina ale jeho príklep mieril len do brankára. R

ovnako mohol skórovať Bajtek, ktorého našiel presne z rohu Obdržálek ale Surák si situáciu postrážil. K slovu sa tak dostali hostia. Korhonen spoza brány naservíroval puk Phillipsovi a ten z prvej namieril presne. Nebezpečný výpad z pravého krídla predviedol aj Safaraleev, no v poslednej chvíli nedokázal dostatočne nadvihnúť puk. V 38. minúte sa Zámčanom podarilo vyrovnať. Na útočnej modrej sa najlepšie zorientoval Obdržálek a chladnokrvne z uhla poslal puk za brankárov chrbát.

Tretiu tretinu začali domáci krátkou presilovkou ale bez úspechu. Úvodné minúty sa podobali tým z druhého dejstva. Števuliak nebezpečne strieľal spomedzi kruhov, no Surák pohotovo zasiahol ramenom. Zámčania sa predsa len dočkali v polovici tretiny. Blízko gólu bol už po Holovičovej prihrávke Števuliak. A bol to práve Holovič, ktorý z ľavého kruhu z prvej poslal odrazený puk do siete.

Domáci hrali následne presilovku o dvoch hráčov. Gólom však neskončili pokusy Bajteka, Obdržálka ani Šilleho a 81 sekúnd pred koncom pridal štvrtý gól domácich Šille, ktorý rutinérsky zakončil svoj nájazd.