4:0
(3:0, 0:0, 1:0)
1. kolo, Číslo zápasu 396 (II. Nadstavbová časť sk. B (7.-12.)) Tipsport Aréna Nitra 2054 divákov

Nitra začala víťazstvom, Nové Zámky neskórovali

Nitra 23. februára (TASR) - Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 1. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy v skupine o 7.-12. miesto nad Novýmni Zámkami 4:0.

HK Nitra - HC Nové Zámky 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 7. Minárik (Sloboda), 18. Minárik (Čaládi, Csányi), 19. Yellow Horn (Scheidl, Fominych), 55. Fominych (Yellow Horn, Scheidl). Rozhodovali: Fridrich, Tvrdoň - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2054 divákov.

Nitra: Šimboch - McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda - Buček, Šiška, Hrušík - Scheidl, Yellow Horn, Fominych - Csányi, Kollár, Lušňák - Čaládi, Minárik, Škvarek - Tábi

Nové Zámky: Pavlas - Magovac, Hatala, Fereta, Drtina, Hain, Pavúk, Labrecque - Rogoň, Bajtek, Števuliak - Jurík, Fábry, Obrdžálek - Andrisík, Šille, Mikula - Ondrušek, Holovič

Nitrania v úvodnej tretine skórovali až trikrát. Najskôr v 7. minúte prestrelil Pavlasa Minárik a v závere tretiny sa opäť presadil pri avizovanom vylúčení ten istý hráč. Komfortný trojgólový náskok zabezpečil gólovou dorážkou Yellow Horn. Lepšie sebavedomie mali domáci, ktorí boli silnejší na puku a hostí nepúšťali do väčších šancí. Hostí podržal vo viacerých momentoch Pavlas, ale prostredná tretina priniesla najmenej vzruchu.

V 49. minúte mohol znížiť hosťujúci kapitán Jurík, ale málo zamestnávaný Šimboch bol v strehu. Slabšiu koncentráciu Novozámčanov dokumentuje aj fakt, že až dvakrát v zápase hrali oslabenie pre priveľa hráčov na ľade. V druhom prípade presilovú hru Nitrania využili. Svoj prehľad v hre ukázal Yellow Horn, ktorý ponúkol čistú šancu Fominychovi a ten uzavrel konečný stav na 4:0.