1. kolo, Číslo zápasu 395 (II. Nadstavbová časť sk. B (7.-12.)) ZŠ Michalovce 3051 divákov

Detva dostala v Michalovciach desať gólov

Michalovce 23. februára (TASR) - Hokejisti Michaloviec rozstrieľali Detvu 10:2 v nedeľňajšom zápase 1. kola nadstavbovej časti Tipsport ligy v skupine o 7.-12. miesto.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 10:2 (3:0, 4:0, 3:2)

Góly: 1. Lalancette (Šimun, Pukka), 8. Phillips (Hančák, Mašlonka), 9. Török (Hvila, Pukka), 30. Mašlonka (Galamboš, Ventelä), 34. Štrauch (Giľák), 34. Šimun, 38. Korhonen (Šimun, Ventelä), 48. Pukka (Lalancette, Korhonen), 50. Hvila (Šimun, Török), 59. Šimun - 42. Ščurko (Mons, Klíma), 45. Ščurko (Klíma, Turan). Rozhodovali: Štefik, Valach - Bogdaň, Rojík, vylúčení: 7:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3051 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák - Mesikämmen, Pukka, Ventelä, Hančák, Zekucia, Vorobjev, Bdžoch, Zekucia - Spilar, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Phillips - Giľák, Linet, Štrauch - Hvila, Šimun, Török

HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin (34. Bátory) - Andersons, Gachulinec, Turan, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík - M. Surový, P. Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ščurko - Čacho, Klíma, Mons - Ľupták, V. Fekiač, Čenka

Súboj aktuálne najlepšieho tímu v skupine o 7. - 12. miesto proti najslabšiemu sa od úvodu vyvíjal v prospech domácich. Už v 16. sekunde sa nechal vylúčiť za hákovanie obranca Detvy Daniel Gachulinec a v presilovke otvoril skóre Christophe Lalancette. Na pohodlný rozdiel troch gólov posunuli Zemplínčanov dva zlepené góly v polovici prvej tretiny, Zackary Phillips a Tomáš Török rozvlnili sieť v priebehu jednej minúty a trinástich sekúnd.

Michalovce ani v ďalšom priebehu zápasu nepoľavili a potešili vyše tritisíc divákov ďalšími gólmi. Eduard Šimun zvýšil v 34. minúte už na 6:0, keď skóroval iba 21 sekúnd po Andreasovi Štrauchovi. Šimun mal napokon tú česť streliť aj okrúhly desiaty gól. Podarilo sa mu to 70 sekúnd pred koncom a v drese domácich sa stal jediným dvojgólovým strelcom.