3:5
(0:0, 0:2, 3:3)
45. kolo, Číslo zápasu 311 (I. Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 1915 divákov

Zvolen zvíťazil na ľade Nitry

Nitra 29. januára (TASR) - Hokejisti Zvolena zvíťazili v stredu v 45. kole Tipsport Ligy na ľade Nitry 5:3.

HK Nitra - HKM Zvolen 3:5 (0:0, 0:2, 3:3)

Góly: 53. Scheidl (Šiška, Yellow Horn), 55. Buček (Morrison), 57. Morrison (Blackwater) - 22. Tibenský (Marcinek, Kolenič), 24. Mráz (Kelemen), 44. Mikúš (Thompson), 59. Corrin (McPherson), 60. McPherson (Štrauch). Rozhodovali: Goga, Rencz (Maď.) - Synek, Soltész (Maď.), vylúčení: 2:7 na 2 min., navyše: Buček (Nitra) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1915 divákov.

Nitra: Nagy - Mezei, Kubka, Morrison, Korím, S. Rácz, M. Versteeg, A. Sloboda - Buček, Šiška, Csányi - Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn - Koyš, Kollár, Scheidl - Fominych, Lušňák, Minárik - Hrušík

Zvolen: Tomek - Betker, Stephenson, Corrin, Kubát, Tomko, Švárny, Meliško, Maier - M. Halama, J. Mikúš, Štrauch - McPherson, Špirko, Parks - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Marcinek, Tibenský, Kolenič

Úvodná tretina príliš hokejových fanúšikov nepotešila. Najmä nie tých domácich. Nitrania mali problémy s presnosťou prihrávok a nedokázali súvislou kombináciou ohroziť Tomeka. Hostia boli hokejovejší, ale ani im sa nedarilo vytvárať vyložené šance. V 13. minúte vyslal jednu z mála nebezpečných striel hosťujúci Štrauch, ale puk minul bránu. Na domácej strane zaujala iba kombinácia Blackwatera so Scheidlom, ale druhý menovaný zakončil nepresne.

Nástup do druhej tretiny mal lepší Zvolen. Už po necelých štyroch minútach dokázali Zvolenčania streliť dva góly. Oba padli po individuálnych chybách pri obrannej činnosti "corgoňov". Najskôr v 22. minúte nedôrazne bránili Kerbashian s Morrisonom a ich zaváhanie potrestal Tibenský. V 24. minúte nepresne rozohral domáci kapitán Mezei, z ktorého chyby úspešne ťažil Mráz - 0:2. Zvolen hral zodpovedný hokej a útoky Nitry končili maximálne v rohu útočného pásma.

V 44. minúte opäť zaúradoval nedôraz zo strany nitrianskej defenzívy. Domáci dovolili Zvolenu niekoľko dorážok v rade a bezmocný Nagy inkasoval tretí gól z hokejky Mikúša. Následne sa začali diať veľké veci. Nitrania si vypracovali dve presilové hry o dvoch hráčov a Zvolen dokázali obrať v priebehu necelých troch minút o trojgólové vedenie.

V 53. minúte strelil kontaktný gól Scheidl, o dve minúty vrátil Nitru späť do zápasu Buček a na 3:3 vyrovnal presnou strelou Morrison. Hostia sa ale dokázali z nepríjemnej situácie oklepať a sto sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Corrin. Poslednú bodku zápasu dal gólom do prázdnej brány McPherson.