43. kolo, Číslo zápasu 297 (I. Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 480 divákov

V dueli predposledného a posledného sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu z Budapešti

Budapešť 24. januára (TASR) - V dueli predposledného a posledného tímu hokejovej Tisport Ligy sa v piatok v 43. kole zrodilo domáce víťazstvo MAC Újbuda nad HKM Liptovský Mikuláš 4:2.

MAC Újbuda - MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Terbócs (Kreisz, Pozsgai), 29. Sofron, 30. Stretch (Sofron), 43. Kreisz (Pitt, Orban) - 18. Rud. Huna, 50. Surový. Rozhodovali: Kova (Fín.), Novák - Synek, Frimmel, vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 480 divákov.

MAC Újbuda: Bernard - McNally, Pozsgai, Orbán, Carlisle, Macaulay, Garát, Bugár, Fejes - Bodó, Langkow, Orban - Sofron, Stretch, Klempa - Terbócs, Pitt, Kreisz - Szigeti, Majoross, Szücs

HKM Liptovský Mikuláš: Zalivin - Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Michalčin, Roman, Nemec, Mezovský - Rud. Huna , Tamáši, Lištiak - Vybiral, Piatka, Surový - Kriška, Rób. Huna, Rich. Huna - Haluška, Oško, Uhrík

V dueli tímov zo dna tipsportligovej tabuľky dominovala bojovnosť pred hokejovou krásou. Domácim sa podarilo zaskočiť Liptákov, z úvodného tlaku vyťažili úvodný gól Trebócsa. Hostí "nenaštartovali" ani dve presilové hry, ktoré mali k dispozícii, tri minúty pred prvým klaksónom sa ale individuálne presadil Rudolf Huna.

I v druhej tretine boli domáci aktívnejším tímom, odmenou bol gól Softrona na konci 29. minúty. O pár sekúnd neskôr využil zmätky v obrane hostí na zvýšenie náskoku Stretch. Ďalší zásah pridali domáci na začiatku tretej tretiny, keď vôbec svojím prvým gólom v drese budapeštianskeho klubu zvýšil na 4:1 Kreisz.

Hosťom sa síce podarilo desať minút pred koncom riadneho hracieho času strelilť kontaktný gól Surovým, výraznejšie zdramatizovanie záveru to však napokon neprinieslo.