Tipsport liga

30. kolo, Číslo zápasu 204 Ice rink Miskolc, HUN 1075 divákov

Miškovec uspel proti Novým Zámkom po nájazdoch

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Mikron Nové Zámky 5:4 pp a sn (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Reszegh (Rodman, St. Pierre), 37. Harrison (Rodman, Vandane), 47. Rodman (St. Pierre), 60. Vandane (Beauviller, Vas), rozh. nájazd Harrison - 29. Stupka (Ordzovenský, Hatala), 36. Holovič (Hruška, Fábry), 41. Urban (Stupka, Fereta), 55. Stupka (Pospíšil, Hatala). Rozhodovali: D. Konc st., Štefik - Beniač, Jobbágy, vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Rodman (Miškovec) 10 min osob. trest + DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1075 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján - Ross, Dudás, Láda, Vandane, Göz, Vojtkó, D. Kiss - Beauviller, Vas, Reszegh - Harrison, St. Pierre, Rodman - Miskolczi, Galanisz, P. Kiss - Lövei

HC Mikron Nové Zámky: Kristín - Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Hain, Šmach, Pavúk - Stupka, Hruška, Pospíšil - Rogoň, Urban, Jurík - Andrisík, Holovič, Fábry - Mikula

Miškovec mal v úvodnom dejstve viac z hry. Domáci sa dostali do vedenia v 15. minúte, keď presilovku zužitkoval Reszegh. Ten istý hráč mohol v 18. min zvýšiť náskok po krídelnej akcii Beauvillera, no z prvej minul bránku. V závere tretiny sa brankár hostí Kristín vyznamenal pri strele Kissa.

V druhej časti Nové Zámky vyrovnali hru a aj skóre. V 29. min Adorján vyrazil strelu Ordzovenského od modrej iba na Stupku, ktorý puk dorazil do siete. Následne Pospíšil s Urbanom dobre zakombinovali v útočnom pásme, ich akcii však chýbalo gólové vyústenie.

Hosťom sa podarilo presadiť až v 36. min vo vlastnom oslabení, keď unikol domácej obrane Holovič a strelou do horného rohu prekonal Adorjána 1:2. Do kabín sa však išlo za vyrovnaného stavu, na 2:2 upravil Harrison.

Do tretej tretiny lepšie vstúpili Novozámčania, ktorí sa už po 46 sekundách ujali vedenia po tom, čo Urban úspešne tečoval strelu Feretu od modrej. V 45. min ten istý hráč v čistej šanci Adorjána blafákom neprekabátil. Prišiel tak trest, keď padáčik z hokejky Rodmana skončil až za chrbtom Kristína - 3:3.

Hosťom sa podarilo prinavrátiť vedenie v 55. min v presilovke zásluhou Stupku po prihrávke Pospíšila. Domáci Miškovec to v závere skúsil bez brankára a v power play sa dočkal vytúženého vyrovnania, štyri sekundy pred vypršaním riadneho hracieho času sa po vyhratom buly oprel do strely Vandane a prestrelil Kristína - 4:4.

V predĺžení napriek niekoľkým tutovkám gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom Harrison, ktorý rozhodol o dvojbodovom víťazstve Miškovca.

Fotogaleria