1:2 sn
(0:0, 1:1, 0:0, 0:0)
28. kolo, Číslo zápasu 195 (I. Základná časť) ZŠ Detva 487 divákov

Víťazstvo Slovana v Detve sa zrodilo až po predĺžení

Detva 3. decembra (TASR) - Líder hokejovej Tipsport Ligy HC Slovan Bratislava zvíťazil v Detve 2:1 po nájazdovom rozstrele v utorkovom stretnutí 28. kola.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 39. Král (Podešva, Chovan) - 33. Matoušek (Viedenský, Pance), rozh. sam. nájazd Abdul. Rozhodovali: D. Konc st., Juhász - D. Konc ml., Soltész, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 487 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: R. Petrík - F. Fekiač, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, Gachulinec, Turan - J. Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ľupták - Čacho, V. Fekiač, Čenka - Török

HC Slovan Bratislava: Habal - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec - Puliš, Zigo, Abdul - Žitný, Viedenský, Matoušek - Jendek, Kytnár, Š. Petráš - Pance, Urbánek, Bondra - Sloboda

Takmer 500 divákov videlo pod Poľanou vyrovnané stretnutie. V 10. minúte mohol domácich poslať do vedenia Kuklev, no rozozvučal iba žrď. V druhej tretine mal dobrú šancu aj Gašpar, no Habal ho vychytal. Slovan otvoril skóre v 33. minúte, keď Matoušek dostal ideálnu prihrávku od Viedenského a nezaváhal - 0:1.

Lenže líder súťaže si neužil pohodlný zápas, v 39. minúte potrestal "belasých" vyrovnávajúcim gólom v presilovke Král. V závere tretej tretiny mohli všetky body pre Detvu zariadiť Čacho či Fekiač, no duel dospel až do predĺženia a samostatných nájazdov. V nich rozhodol o úspechu Slovana v piatej sérii Abdul.