25. kolo, Číslo zápasu 170 (I. Základná časť) ZŠ Zvolen 1623 divákov

Zvolen zlomil duel s Michalovcami v tretej tretine

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen zdolali v stredajšom domácom zápase 25. kola Tipsport Ligy HK Dukla Ingema Michalovce 5:2. O výsledku rozhodli troma gólmi v tretej tretine a dosiahli piate víťazstvo za sebou.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 18. Maier (Fatul), 19. Štrauch (Šťastný), 49. Trotter (Betker, Bonis), 53. Špirko (Kelemen, Thompson), 54. McPherson (Maier, Trotter) - 2. Dalhuisen (Lalancette, Mašlonka), 34. Galamboš (Juusela). Rozhodovali: Kalina, Juhász - Ordzovenský, Soltész, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1623 divákov

Zvolen: Tomek - Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko - Bonis, Trotter, McPherson - Kelemen, Špirko, Thompson - Kolenič, Šťastný, Štrauch - Marcinek, Petráš, Tibenský

Michalovce: Trenčan - Ventelä, Dalhuisen, Novický, Vorobjev, Kolba, Hančák, Borov, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Korhonen - Spilár, Galamboš, Juusela - Giľák, Linet, Safaralejev - Hvila, Toma, Chalupa

Skóre zápasu sa zmenilo už v 2. minúte a otvorili ho hostia. Takmer celú presilovú hru kombinovali, no ujala sa hneď prvá strela, ktorou Dalhuisen prekonal domáceho brankára Tomeka - 0:1. V ďalšom priebehu nevyužili mužstvá na oboch stranách sľubné prečíslenia. Neujala sa ešte ani šanca Betkera, v 18. minúte však už Zvolenčania vyrovnali. Trenčan si poradil len s prvým pokusom Maiera, na jeho dorážku už nestačil - 1:1. Hosťujúci brankár inkasoval druhýkrát o minútu neskôr, spoza bránky ho nachytal Štrauch - 2:1.

Domáci mohli zvýšiť náskok v úvode prostredného dejstva, McPherson mal po faule k dispozícii trestné strieľanie, ale Trenčan sa tentoraz vyznamenal. Neskôr zmaril aj možnosť Tibenského a spoluhráči sa mu odvďačili vyrovnávajúcim zásahom. V 34. minúte sa blafákom presadil Galamboš - 2:2.

Zvolenčania rozhodli o osude zápasu v tretej tretine. Na jej začiatku mal síce šancu hosťujúci Hvila, no potom už úradovali jedine domáci. Do vedenia sa vrátili v 49. minúte, keď Trotter zužitkoval prihrávku spoza bránky a skóroval - 3:2. V 53. minúte si Zvolen vypracoval už dvojgólový náskok, Špirko úspešne zakončil individuálnu akciu - 4:2. Nádeje Michaloviec na bodový zisk definitívne pochoval už o minútu neskôr McPherson, ktorý si nakorčuľoval s pukom až do stredného pásma a prekonal aj Trenčana - 5:2.