5:1
(2:1, 3:0, 0:0)
11. kolo, Číslo zápasu 77 (I. Základná časť) ZŠ Zvolen 1690 divákov

HKM Zvolen - MAC Budapešť 5:1

Zvolen 11. októbra (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen otočili v piatok duel 11. kola Tipsport Ligy a na vlastnom ľade zdolali MAC Budapešť 5:1.

HKM Zvolen - MAC Budapešť 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 5. Bonis (McPherson, Trotter), 16. B. Mráz (Halama), 25. Bonis (McPherson), 30. Preisinger (Lowney), 40. Kolenič (Marcinek) - 2. Bodó (Br. Orban, Langkow). Rozhodovali: Korba, Orolín - Beniač, Jobbágy, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1690 divákov

Zvolen: T. Tomek - Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul, Chlepčok - Kelemen, Špirko, B. Mráz - Bonis, Trotter, McPherson - Thompson, M. Halama, Handlovský - Marcinek, Preisinger, Kolenič

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Schlekmann, Fejes - Sorfon, Strech, Klempa - Bodó, Langkow, Br. Orban - Terbócs, Pitt, K. Nagy - Szigeti, Majoross, Kreisz

Úvod patril maďarskému mužstvu a v 81. sekunde zmrazil domácich hráčov i divákov Bodó - 0:1. Zvolenčania vyrovnali v presilovej hre, v 5. minúte zasunul puk do siete spoza bránky Bonis. V ďalšom priebehu hry mali väčšiu optickú prevahu hráči z hlavného mesta Maďarska, no svoju presilovú hru nevyužili. Naopak, ihneď po jej skončení v 16. minúte naskočil z trestnej lavice na ľad Halama a asistoval Mrázovi pri vedúcom góle na 2:1.

V druhej tretine podal Zvolen oveľa kvalitnejší výkon. Na 3:1 zvýšil svojím druhým gólom v zápase a opäť v početnej výhode Kanaďan Bonis. Zvyšné dva góly dodali ešte do konca druhej tretiny po rýchlych protiútokoch Preisinger a Kolenič.

Domáci išli do tretieho dejstva s pohodlným náskokom a bez komplikácií si ho aj postrážili. V tejto dvadsaťminútovke už nepadol gól ani na jednej strane a Zvolen triumfoval suverénne 5:1.