9. kolo, Číslo zápasu 57 (I. Základná časť) ZŠ Detva 423 divákov

HC Koliba Detva - MHK 32 L. Mikuláš 6:2

Detva 4. októbra (TASR) - Hokejisti Detvy zvíťazili v zápase 9. kola Tipsport ligy nad Liptovským Mikulášom 6:2.

HC 07 WPC Koliba Detva - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)

Góly: 21. Surový (Valent, Gašpar), 37. Surový, 42. Čacho (Král, Žilka), 48. Šišovský (Golian, Zuzin), 52. Gašpar (Gachulinec), 55. Valent (Gašpar, Golian) - 29. Kriška (Ró. Huna), 46. Sukeľ (Kurali, Macík). Rozhodovali: Müllner, Tvrdoň - Smrek, Ordzovenský, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 423 divákov.

Detva: Petrík - Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Gašpar, Valent, Surový - Žilka, Podešva, Král - Török, Čacho, Čenka - Ľupták

Liptovský Mikuláš: Zalivin (55. Bátory) - Oško, Kurali, Smutný, Cebák, Petran, Droppa, Mezovský, Nemec - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - J. Sukeľ, Uhrík, Ru. Huna - Vybiral, Ozolins, Macík - Lištiak, Piatka, Kalousek

Oba tímy sa nachádzajú pri dne tabuľky, no zároveň vstúpili do duelu s vedomím úspechu v predchádzajúcom zápase. Liptáci mali za sebou víťazné podtatranské derby s Popradom, Detva dokonca zvíťazila trikrát v sérii.

Góly začali padať až v druhej tretine, 47 sekúnd po prvej prestávke otvoril skóre Surový. Ešte do polovice zápasu dokázal vyrovnať Kriška, no Maroš Surový v 37. min opäť prevážil misky váh na stranu Detvy, keď jeho ľahká strela prekvapila brankára Zalivina.

Podpoľancom opäť vyšiel úvod tretiny, minútu a 33 sekúnd po začiatku tretej časti zvýšil na 4:2 Čacho. V 46. min doklepol v presilovke puk do bránky zblízka Sukeľ a vykresal ešte nádej pre hostí.

Lenže Liptáci záver duelu nezvládli, inkasovali ešte trikrát a po šiestom góle v 55. min, ktorý dal Valent, odišiel ruský brankár na striedačku a nahradil ho 19-ročný Matej Bátory. Detva získala v uplynulých štyroch zápasoch 11 bodov.