47. kolo, Číslo zápasu 329 (I. Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 2114 divákov

Valent s čistým kontom pri víťazstve Trenčína

Trenčín 2. februára (TASR) - Hokejisti Trenčína zvíťazili v nedeľnom zápase 47. kola Tipsport Ligy nad Liptovským Mikulášom 2:0. Oba góly Dukly strelil v závere zápasu Boris Sádecký.

HK Dukla Trenčín - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Gól: 58. Sádecký (Bokroš), 60. Sádecký (Bartovič), Rozhodovali: Orolin, Goga - Šoltés, Kacej, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2114 divákov

Trenčín: Valent - Brodeur, McCormack, Kajínek, Štach, Sládok, Bokroš, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Sádecký, Valach - Nemček, Švec, Bartovič - Rajnoha, Ferényi, Ďurina - Luhový

Liptovský Mikuláš: Zalivin - J.Nemec, Kurali, Petran, Michalčin, Kramár, Michalík - M.Surový, Oško, Rud.Huna - Rich.Huna, Rob.Huna, Vybiral - Haluška, Uhrík, Nechaj

Diváci v Trenčíne nevideli príliš atraktívny hokej, v prvej tretine zaujala individuálna akcia Bezúcha, ktorý sa dostal cez obrancov, no neodkázal prekonať Zalivina, vzápätí nepochodil ani Sádecký. V závere prvej tretiny zakončil zo sľubnej pozície Mikyska, no Zalivin jeho pokus zlikvidoval.

Domáci sa mohli dostať do vedenia v úvode druhého dejstva, aktívny Bezúch však trafil iba žŕdku. Dukla nezužitkovala ani prečíslenie 2 na 1, Ďurina netrafil bránku a následne minul aj Bezúch.

V tretej tretine pokračovali ofenzívne suchoty oboch tímov, no keď sa už zdalo, že duel dospeje do predĺženia, domáci udreli. Tri minúty pred koncom tečoval Bokrošovu strelu Sádecký a tá skončila za Zalivinovým chrbtom. K slovu sa ešte dostal videorozhodca, no ten vysokú hokejku nevidel a gól uznal. Vzápätí mohli Liptáci vyrovnať, ale Surový z ľavého kruhu neprekonal Valenta. Naopak, bodku za stretnutím dal tridsať sekúnd pred klaksónom do prázdnej bránky opäť Sádecký.