ST. NICOLAUS 1. hokejová liga

2. kolo, Číslo zápasu 512 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 56 divákov
To už je z dnešného stretnutia všetko. Prešov potvrdil úlohu favorita a napriek oslabenému kádru boduje po prvý krát v sezóne naplno. Nové Zámky druhý krát v rade prehrali 1:9, čo je hrozivá štatistika. Domáci hráči stratili hlavne v druhej tretine, kde dostali päť gólov. Jediný zásah Béčka zaznamenal Imrich Kucsera. Za Penguins sa skvele ukázal Martin Novotný, ktorý k dvom gólom pridal aj asistenciu.

Gól strelil MARTIN MAGDOLEN.

Asistencie: Patrik Halama a Jakub Dubina.

Gól strelil RICHARD MIŠČÍK.

Asistencie: Kristián Lupták a Denis Nociar.
40:12
Počet hráčov na ľade sa vyrovná, pretože Ľuboš Buc si ide sadnúť na trestnú lavicu na 2 minúty za podrazenie.

Trestné minúty:6:6

Tretia tretina sa začne približne o 20:07.
V tretine číslo dva sme teda vídeli gólovú prestrelku. Domáci v nej síce znížili, lenže na gól Kucseru okamžite reagoval Erik Török a Marek Lamač. Stav po dvoch tretinách teda jednoznačný v prospech Prešova v pomere 1:7.

Gól strelil MAREK LAMAČ.

Asistencie: Denis Nociar a Radoslav Gábor.
35:16
1 : 6
Gól strelil ERIK TÖRÖK.

Asistencie: Martin Magdolen a Dominik Novák.
31:42
1 : 5
Nové Zámky B dávajú gól!
Gól strelil IMRICH KUCSERA.

Asistencie: Andrej Sabo a David Štefánik.
29:34
Striedanie v tíme HC Prešov: z ihriska odchádza Boris Babik, prichádza Michal Marcinek.
29:34

(Erik Török – 2 min. za hákovanie).
28:47
0 : 5
Ďalšia využitá presilovka hostí. Gólovo sa tentokrát presadil ADAM TUŽINSKÝ.

Asistencie: Jakub Dubina a Martin Novotný.
26:50

(Martin Miroslav Petro – 2 min. za faul kolenom).
23:47

(Kristián Lupták – 2 min. za sekanie).
21:31
0 : 4
Gól strelil MARCEL STENA.

Asistencie: Juraj Rudy a Richard Miščík.
20:51
0 : 3
Gól strelil MARTIN NOVOTNÝ a presilová hra Penguins je tak využitá.

Asistencie: Adam Tužinský a Denis Nociar.

Trestné minúty: 4:2
Po prvej tretine teda vedú dvojgólovým rozdielom hráči Prešovského tímu. O prvý gól sa postaral Martin Novotný a na jeho zásah nadviazal v ôsmej minúte Radovan Iždinský.

Druhá tretina sa začne približne o 19:16.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35

(Imrich Kucsera – 2 min. za podrazenie).
16:40
Hostia v plnom počte.
14:40

(Radoslav Gábor – 2 min. za podrazenie).

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky B: Vyžinkár – Kudrna, Evkokimov, Štefánik, Sabo, Židulják, Jesenský, Petro – Dobrotina, Buc, Maroš – Kucsera, Vörös, Hariš – Ryšavý, Gubó, Danilov – Janka, Otruba, Ruzsinszki.

HC Prešov Penguins: Babik (Rudy) – Gábor, Nociar, Dubina, Török, Kováč – Novák, Tužinský, Novotný, Miščík, Lupták – Magdolen, Halama, Hrabčák – Lamač, Iždinský.

Rozhodca: Purgat – Junek, Jedlička.
HC Mikron Nové Zámky B – HC Prešov Penguins

Stretnutie, ktoré má jednoznačného favorita ešte pred úvodnym pisknutím rozhodcu. „Béčko“ Nových Zámkov totiž čaká druhý ligový zápas s Prešovom. Ten síce taktiež v prvom zápase nedokázal zvíťaziť, lenže narozdiel od svojho súpera nedostal debakel, aký uštedrila Skalica práve domácemu celku. Výsledok 1:9 a počet striel 19 ku 80-tim hádam hovorí za všetko.

Posledný vzájomný duel oboch celkov sa dátuje na 24.1.2018, keď Penguins taktiež vyhrali celkom jednoznačne v pomere 7:4. Výhru domácich vtedy režíroval Gleb Bylina.

Oba celky teda ako sme už spomínali vyšli v prvom súťažnom kole bodovo naprázdno. Prešov nestačil „doma" na Spišskú Novú Ves, ktorá dokázala vyhrať 2:5. Za oslabený tím Penguins dokázal skórovať Lamáč a Novotný. Naopak za Spišiakov podal skvelý výkon František Koky, ktorý k dvom presným zásahom pridal aj jednu asistenciu.