2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Stav série: 3:3 6. kolo, Číslo zápasu 419 (Baráž o Tisportligu) ZŠ Michalovce 4327 divákov

Baráž - Michalovce doma zdolali Žilinu, sériu rozhodne siedmy zápas

MICHALOVCE 21. marca (SITA) - Hokejisti Michaloviec zvíťazili nad hráčmi Žiliny 2:0 vo štvrtkovom šiestom zápase baráže o účasť v budúcej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2019/2020.

Po predĺženej prvej tretine spôsobenej výmenou plexiskla videli domáci diváci gól až v 34. min, po prihrávke Mateja Giľáka spoza bránky sa presadil Marek Mašlonka. Domáci pridali poistku v poslednej časti hry, vo vlastnom oslabení ušiel žilinskej obrane Nikita Dvurečenskij, ktorý bez problémov prekonal Tomáša Fučíka.

Rozhodujúci siedmy zápas série je na programe v sobotu 23. marca o 17.00 h na ľade Žiliny.

HK Dukla Ingema Michalovce - MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
(stav série 3:3)

Góly: 34. Mašlonka (M. Giľák, Valečko), 49. Dvurečenskij
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Bogdaň, Jobbágy, 4327 divákov

Michalovce: Trenčan - Bdžoch, Kolba, Novický, Korenko, Linet, Valečko, Bojko, Mesaroš - Mašlonka, Piatak, M. Giľák - Róth, Cútt, Safaralejev - Gavrik, Banovský, Dvurečenskij - Hamráček, Toma, Chalupa

Žilina: Fučík - Piegl, L. Matejka, Dubeň, Marek Hudec, Bagin, Mendrej, Surán, Turian - J. Ručkay, Húževka, Jenčík - Milý, Surovka - Beránek, Podešva, Hvila - F. Hrazdíra, Ondruš - Dominik Rehák