4:2
(2:0, 1:0, 1:2)
Stav série: 4:2 6. kolo, Číslo zápasu 388 (PlayOff Štvrťfinále) ZŠ Poprad 4323 divákov

Poprad vo východoslovenskom derby opäť víťazne a už aj s postupom

POPRAD 20. marca (SITA) - Hokejisti Popradu postúpili do semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019, nad hráčmi HC Košice triumfovali 4:2 v stredajšom šiestom stretnutí štvrťfinále a rovnakým pomerom ovládli aj celú sériu.

Domáci nechceli premrhať ďalšiu šancu na spečatenie postupu a základ víťazstva položili už v prvej tretine. O dva gólové momenty sa postarali Daniel Brejčák s Jindřichom Abdulom. Hosťom sa v druhej tretine nepodarilo nájsť odpoveď na popradské góly a domáci následne pridali ďalší zásluhou Martina Belluša. Prekonať domáceho gólmana Tomáša Vošvrdu dokázali Košičania až v záverečnej tretine. Po znížení Marcela Haščáka a Ladislava Nagya bol náskok Popradu už len o jediný gól. Domáci sa o postup bili až do samotného záveru stretnutia. V 59. min potvrdil víťazstvo "kamzíkov" gólom do prázdnej bránky Samuel Mlynarovič.

HK Poprad - HC Košice 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) - konečný výsledok série 4:2, do semifinále postúpil Poprad
Góly: 4. D. Brejčák (K. Miller, L. Paukovček), 14. Abdul (Miner), 28. Belluš (Salija, Buzzeo), 59. Mlynarovič (D. Bondra) - 46. Marcel Haščák (L. Nagy), 51. Dudáš (Šedivý, Suja)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik - Gajan st., Gegáň
počet divákov: 4023

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Ťavoda, K. Karalahti - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Matúš Paločko, Heizer, K. Miller - Belluš, L. Paukovček, Abdul
Košice: J. Laco - Koch, T. Slovák, Dudáš, Šedivý, Pulli, Čížek, Derľuk - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Brophey, J. Sýkora - Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov - T. Klíma, Galamboš, Jokeľ - Š. Petráš