1:4
(0:2, 0:1, 1:1)
Stav série: 2:2 4. kolo, Číslo zápasu 379 (PlayOff Štvrťfinále) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 6150 divákov

Nitra zdolala Trenčín a vyrovnala stav série

TRENČÍN 16. marca (SITA) - Hokejisti HK Nitra triumfovali nad hráčmi domácej Dukly Trenčín 4:1 v sobotňajšom štvrtom zápase štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:2.

Nitrania postavili základy svojho úspechu už v úvodnej tretine, v 2. min sa presadil Samuel Buček a v 12. min zvýšil Branislav Rapáč. Vedenie Nitranov navýšil v 34. min skúsený kanadský útočník Judd Blackwater.

V závere zápasu sa predsa len dočkali aj hráči Dukly Trenčín, presilovú hru využil Milan Bartovič. Rezultát však stanovil o necelú minútu vo vlastnom oslabení druhým zásahom v dueli Branislav Rapáč.

Piaty zápas série je na programe v pondelok 18. marca od 18.00 h na nitrianskom ľade.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) - stav série: 2:2

Góly: 56. Bartovič (Radivojevič, D. Krejčí) - 2. S. Buček, 12. B. Rapáč (Čaládi), 34. Blackwater (Hrušík), 57. B. Rapáč
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Jozef Švec 10 min za nešportové správanie sa - Mitch Versteeg 10 min za napadnutie hlavy a krku, Judd Blackwater 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Karol Korím 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Baluška, Štefik, Výleta, Synek, 6150 divákov

Trenčín: M. Valent - D. Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Špankovič, Radjenovic, Bartovič - O. Mikula, J. Švec, T. Varga - D. Hudec, R. Dlouhý, Michal Hlinka - J. Pardavý ml.

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Čaládi, Šiška, Hrušík - Pätoprstý